Letnou rozsvítí tisíce čelovek. NN Night Run se v metropoli poběží už počtvrté

V sobotu 14. září večer se pražská Letná opět rozzáří. Doputuje sem totiž další ročník zážitkových nočních běhů NN Night Run, který letos proběhne celkem v devíti krajských městech. Na účastníky z řad amatérů čeká v Praze několik závodů a bohatý doprovodný program pro celou rodinu pod taktovkou generálního partnera, kterým je opět NN pojišťovna a penzijní společnost.

Pražský NN Night Run, nad nímž převzal záštitu pražský primátor Zdeněk Hřib, starosta Prahy 7 Jan Čižinský nebo europoslanec Tomáš Zdechovský, je šestou zastávkou letošního ročníku. Tisíce nadšenců včetně dětí vyběhly poprvé už 13. dubna do ulic Ostravy, následoval Hradec Králové, Brno, Liberec a naposledy v polovině srpna Most. Série devíti závodů vyvrcholí v říjnu v Českých Budějovicích a Olomouci.

„Noční běhy spojí dohromady tisíce nadšených sportovců, pro něž není nejdůležitější vyhrát, ale mít radost z pohybu. Tento projekt krásně souzní s naším heslem „Život se má žít“.  Přidanou hodnotou ke sportovnímu výkonu je totiž zážitek z metropole, jak ji většina z nás nezná – bez aut a za svitu čelovek,“ říká Boris Gómez, ředitel marketingové komunikace NN pojišťovny a penzijní společnosti.

Jeho slova potvrzuje i fakt, že na všechny účastníky, kteří proběhnou cílem některého ze závodů, čeká vedle dobrého pocitu i originální pamětní medaile. Vše začne v příjemném prostředí Letenských sadů, závodníci hlavních soutěží se ale proběhnou i kolem Vltavy, než začnou stoupat zpátky na Letnou. Pořadatelé opět očekávají velmi silnou účast, vloni na trať vyběhlo celkem 40 tisíc amatérských sportovců.

Hlavní závod NN Night Run na vzdálenost 10 km začne v sobotu ve 20:15, kdy už by měla být tma a nutností tak budou čelové svítilny. Ty je nutné přinést s sebou nebo bude možné je zakoupit přímo na místě. „Ptali jsme se již dříve českých běžců, kdy se jim nejlépe běhá. U pravidelných sportovců jasně vyhrály podvečerní nebo večerní hodiny,“ vysvětluje Gómez zrození nápadu na podporu večerního běhání.

Generální partner přichystal pro návštěvníky nočních běhů také speciální NN stan. Tradičně nabídne znaveným běžcům možnost doplnit energii v kyslíkovém baru nebo osvěžit se Fresh NN drinky. K dispozici bude podobně jako vloni i diagnostika běžeckého došlapu, fotokoutek nebo malování na obličej, které ocení obzvlášť nejmenší účastníci akce. Součástí doprovodného programu bude i vystoupení taneční skupiny HDC či dětí z Domu dětí a mládeže v Praze 9.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.