Mezinárodní akce pro legendy motoristického sportu to je Rallye Praha Revival 

VIII. ročník Rallye Praha Revival – memoriálu Dalibora Janka, mezinárodní akce pro legendy motoristického sportu je za námi. Na start letošního ročníku se postavilo více než 150 posádek od nás i z Evropy. Na startu bohužel chyběl pravidelný účastník J. Haugland a krátce před startem se omluvil i J. Paasonen. Ten však náhradou za sebe domluvil start výborné norské posádky v rallye historických automobilů Sveina Lunda a Tore Fredriksena. Soutěž již od počátku provázel déšť. V prologu na chuchleském Hypodromu trať jen mírně kluzala, ale další Show Sections již déšť ovlivnil výrazněji. Show Section na autokrosové trati v Kosicích byla bohužel již zcela nesjízdná a byla zrušena. 

Po přenocování v Hradci Králové následoval velmi náročný sobotní program. Na jezdce čekalo celkem 9 Show Sections, ale i přejezdové úseky kladly velké nároky na navigátory.  V sobotu tedy byl na programu třikrát průjezd Czechringu, kde se posádky mohly dostatečně vyřádit nejen na asfaltu, ale i na známém skoku. Dvakrát se svezly po trati slavné vrchařského závodu v Ústí nad Orlicí, dvakrát na autokrosové trati v Dobřanech a dvakrát na motokárové trati v Rychnově nad Kněžnou. Nedělní pořad už byl o poznání odpočinkovější. Krátký přejezd do Pardubic na slalomovou zkoušku na motodromu, dále Show Section v již vyschlých Kosicích. Pak již všichni zamířili do cíle v Radotíně. 

Kompletní výsledky soutěže, ale jednotlivých Sekcí jsou zde.

Připravili jsme pro vás dvě velké fotoreportáže a to z SS Hypodrom (foto V. Sýkora) a SS Andrlův Chlum Ústí nad Orlicí (M. Žáčková).

foto: Miluše Žáčková foto: Vilém Sýkora

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.