Lacko v Německu vybojoval první letošní vítězství! V průběžném hodnocení je už třetí!

Evropský šampion z roku 2017 Adam Lacko přidal dnes po sobotním skvělém vítězství bronzovou medaili a po Nürburgringu už je na průběžné třetí pozici, o kterou se dělí s Maďarem Kissem. Oly Janes uhájil v nabité konkurenci vedení v Grammer Cupu.

PÁTEK - SUPERPOLE

Čtvrtý muž průběžného pořadí Adam Lacko zajel v úvodním super pole sedmý nejrychlejší čas. „Super pole bylo celkem vyrovnané. Snažil jsem se z auta vymáčknout, co šlo, ale sedmé místo bylo dnes maximum možného. Musíme na autě udělat do zítřka pár změn. Věřím, že se to projeví a v závodě se zadaří. Tradičně se sem chystají desítky tisíc lidí. Už dnes byly tribuny slušně zaplněné, takže se moc těším na zítra,“ řekl Lacko po měřeném tréninku.

Druhý pilot Buggyry Oly Janes zajel v první části kvalifikace šestnáctý čas. „Startovní pole je zde v Německu tradičně hodně nabité. Startuje tu dvacet pět aut, což je nejvíc z celé sezony a prosadit se je podstatně těžší. Věřil jsem samozřejmě v lepší startovní pozici, ale zítra se budu muset poprat s tím co je. Myslím si, že hlavně v první zatáčce to bude hodně těsné a pro diváky zajímavé. Těším se.

20190720_Nürburgring_MP_243

SOBOTA - PRVNÍ ZÁVOD

Jednička týmu Buggyra Racing Adam Lacko si v úvodním závodě dojel pro šesté místo. „Důležité teď je především dojíždět a sbírat potřebné body. Proto nemělo smysl v souboji s Gerdem riskovat nějaký kontakt a případné odstoupení. Zabojuji ve druhém závodě, snad se mi podaří protlačit na bednu,“ doufal Lacko.

DRUHÝ ZÁVOD

Úvod druhého závodu vyšel Adamovi Lackovi skvěle, když se hned ve druhé zatáčce probojoval na první místo, které až do cíle už nepustil. „Skvěle se mi povedlo odstartovat a dostat se na vedoucí pozici. Pak už šlo jen o to hlídat si zrcátka. Jsem nadšený. První vítězství v sezoně, a ještě zde na Nürburgringu, kde panuje tradičně skvělá atmosféra. Je to také premiérové prvenství pro „vékáčko“ takže všechno vyšlo na jedničku. Snad se zítra zase zadaří,“ usmíval se Lacko i přesto, že se v průběžném hodnocení propadl na pátou pozici, ale s minimální ztrátou čtyř bodů na druhého Albaceteho. „Letos je to opravdu strašně vyrovnané a všichni se obíráme o body navzájem. Mezi druhou a pátou příčkou je rozdíl pouhých čtyř bodů, takže hned v zítřejším třetím závodě může být zase vše jinak. Je to opravdu zamotané a je těžké v tuto chvíli něco předpovídat,“ dodal Lacko.

S druhým závodem byl spokojený i Robin Dolejš, ředitel vývojové sekce týmu Buggyra Racing. „Je vidět, že VK50 má potenciál vyhrávat. Dnes vše dokonale klaplo. Je to povzbuzení pro celý tým a konečně je vidět lehký progres,“ těšilo Robina.

Oly Janes dojel ve druhém závodě na šestnácté pozici. „S dneškem rozhodně moc spokojený nejsem. Je tu opravdu nabité startovní pole a velká konkurence. Zítra budu muset zabojovat a udržet první místo v Grammer Cupu. Nebude to ale nic lehkého, snad při mně bude stát trochu štěstí,“ řekl Janes.

20190720_Nürburgring_MP_241

NEDĚLE - SUPERPOLE

Adam Lacko si ve druhém měřeném tréninku polepšil o dvě místa, když zajel pátý nejrychlejší čas. „Jelo se mi dobře, oproti první kvalifikaci tam bylo znát zlepšení. Zrychlil jsem téměř o jednu vteřinu. Na druhou řadu chyběly pouhé tři setiny, což je škoda. Opět se potvrdilo, jak je šampionát vyrovnaný. Snad se mi podaří start jako ve včerejším druhém závodě a protlačím se dopředu.

Pro mechaniky byla sobotní noc hodně dlouhá, když na Janesovi závodním speciálu měnili až do pěti hodin ráno motor. „Oly měl po druhém sobotním závodě pochybnosti o výkonu jeho motoru, tak jsme se rozhodli pro jeho výměnu. Nechtěli jsme na neděli ponechat nic náhodě. Kluci předvedli skvělou práci, snad se to v závodech projeví,“ doufá Robin Dolejš.

V měřeném tréninku pak Oly dojel na sedmnácté pozici. „V první řadě bych chtěl klukům poděkovat, protože na autě pracovali až do brzkého rána a moc času na spánek neměli. Snažil jsem se z něj vytáhnout maximum, ale je z toho nakonec sedmnácté místo. Budu muset opět zabojovat v závodě,“ hodnotil anglický jezdec předvedený výkon.

TŘETÍ ZÁVOD

Adam Lacko v první nedělní jízdě dojel na třetí příčce, když mu na stupně vítězů pomohla penalizace Halmové. „V první chvíli jsem si myslel, že jsem čtvrtý, ale Steffi dostala penalizaci a následné drive through za overspeed. Takže nakonec je z toho pěkná bronzová pozice. Byl to pro mě ale hodně těžký závod, protože Sasha na mě po celou dobu dotíral a snažil se mě předjet. Myslím si, že pro diváky to muselo být hodně atraktivní. Naštěstí jsem pozici uhájil a přidal další důležité body. Jsem spokojený.

20190720_Nürburgring_MP_229

Čtvrtý závod

V posledním závodě víkendu se Adam Lacko musel smířit s osmým místem, když po celý závod sváděl napínavé souboje s úřadujícím mistrem Jochenem Hahnem. „Bohužel hned v první zatáčce jsem doplatil na start z vnější strany a byl jsem vyveden takřka mimo trať a propadl se pořadím. Celou dobu mi pak na záda dýchal Jochen. V pátém kole mě na cílové rovince dokázal předjet. Pokoušel jsem se vrátit zpět, ale už si to pohlídal. I body za osmé místo jsou ale hodně důležité, posunuly mě na průběžně třetí pozici v šampionátu, takže z Nürburgringu odjíždím rozhodně spokojený,“ usmíval se Adam. „Teď nás čeká vrchol sezony v podobě domácího závodu na autodromu Most, takže bych chtěl tímto pozvat všechny fanoušky a by nás dorazili podpořit.“

Oly Janes na čtvrtý závod na německém okruhu nebude vzpomínat v dobrém. Po kontaktu ze třetí zatáčky, mu praskla levá přední pneumatika a byl tak nucen ze závodu odstoupit. „Je to škoda. Chtěl jsem navázat na dobrý výsledek ze třetí jízdy, ale hned v prvním kole jsem byl venku. Byla to moje chyba. Mrzí mě to, ale nedá se nic dělat. Teď se musím připravit na Most, protože tam na nás jako tým bude velký tlak, přeci jen je to pro Buggyru vrchol sezony,“ řekl Oly, který i po Nürburgringu vede průběžnou klasifikaci Grammer Cupu.

Posunutí Adama Lacka zpět na medailové příčky je skvělou pozvánkou na domácí závod Czech Truck Prix 2019, který se uskuteční na mosteckém autodromu na přelomu srpna a září.

20190720_Nürburgring_MP_231

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.