LACKO V MOSTĚ BOJOVAL O PODIUM, CALVET SI UPEVNIL VEDENÍ V PROMOTER'S CUPU

Most patřil o minulém víkendu oslavě 30 let truckového závodění, při níž hráli k velké radosti téměř 40 tisíc diváků důležitou a úspěšnou roli piloti týmu Buggyra ZM Racing. Adam Lacko skončil dvakrát na druhé pozici a Téo Calvet si upevnil vedení v Promoter's Cupu.

„Most byl naprosto fantastický. Počasí bylo skvělé, přišlo nás podpořit opravdu hodně lidí. Na trati jsme předvedli skvělou show. To i přes fakt, že jsme tady zažili asi nejnáročnější víkend, protože jsme tu bojovali na dvou frontách,“ připomněl šéf komunikace Buggyry Jan Kalivoda start pilotky Buggyry Aliyyah Koloc v souběžně konaném klání EuroNASCAR.

Severočeskému okruhu se tentokrát vyhnuly přírodní živly a celý víkend se na závodníky a diváky usmívalo slunce jen občas poškádlené nějakým tím mrakem.

V prvním sobotním závodě obsadil Lacko po startu ze třetí řady konečné čtvrté místo. Ale tu pravou show si pro tisíce fanoušků Buggyry, jejichž týmová trička nešlo přehlédnout na tribunách ani v paddocku, si Lacko nachystal na pozdně odpolední druhou jízdu. Adam se dlouho držel na třetím místě, když stínoval vedoucí dvojici Lukas Hahn, Jamie Anderson.

Jenže v úplně poslední zatáčce udělal mladý Němec chybu a byl příliš široký. Tím mírně zbrzdil i Brita, v čemž pilot Buggyry vycítil svoji šanci. Na výjezdu ze zatáčky se vmáčkl mezi oba rivaly a začal urputný sprint o vítězství. Být cílová čára tak o sto metrů dál, mohla být první Buggyra, takhle Lacko s Andersonem prohrál o pouhých 101 tisícin sekundy.

„Celou dobu jsem jel na třetím místě a hlídal si za sebou Kisse. Ale pořád jsem věřil, že by se šlo posunout. A ono to v posledním kole a poslední zatáčce vyšlo. Prostě dva se perou a třetí se směje. Druhé místo je super a jsem spokojený,“ řekl s trofejí v ruce usměvavý 37letý pilot.

Neděle se u Lacka odehrála téměř jako přes kopírák. V hlavním závodě se po startu z páté pozice na stejné příčce držel po celý závod. V druhé jízdě, v níž měla první osmička otočené pořadí na startu, se závodník Buggyry brzy prodral na třetí příčku. Pak se mu zase podařilo předjet mladého Hahna a za Andersonem si pod šachovnicovou vlajku přijel pro druhou domácí trofej.

„Dvě druhá místa, body jsou doma, auto je vcelku. Můžeme být s Mostem spokojení. Na závod dorazila spousta fanoušků. V první šikaně jsem pokaždé slyšel, jak to na tribunách burácelo. Mám radost, že se lidi vrátili zpátky na tribuny,“ liboval si Lacko, který díky mosteckým úspěchům snížil svoji ztrátu na průběžně třetího Sashu Lenze na 26 bodů.

Spokojený mohl být i jeho týmový kolega Téo Calvet. Také u něj to bylo v sobotu a v neděli velmi podobné. V případě 21letého Francouze to znamenalo nejprve vítězství v Promoter's Cupu, a pak trápení s poničenou gumou či nevybíravým atakem soupeře.

Nejlépe naději Buggyra Academy vyšel sobotní hlavní závod, v něm si Calvet dojel pro celkové páté místo. „Závod jsem si užil. Po celou dobu jsme tam navzájem bojovali a v závěru se mi podařilo předjet mého rivala v boji o vítězství v Promoter's Cupu Andersona. Byla to hodně povedená jízda,“ uvedl spokojený pilot.

Tu druhou odjel téměř celou s defektem, v závěru mu guma dokonce explodovala. Ale chuť si spravil následující den. V neděli Calvet znovu zazářil v hlavním závodě. Ovládl hodnocení cupu a celkově skončil šestý. „Start byl plný kontaktů, mně se podařilo posunout o jednu pozici kupředu. Až do cíle jsem si to užil,“ sdělil Téo.

V neděli odpoledne už tolik radosti neměl. Opět dostal ránu, ale byť to nebyl defekt, Francouz se ocitl mimo trať a ztratil několik pozic. V celkovém pořadí v Promoter's Cupu to ale nic nezměnilo na tom, že z Mostu odjíždí jako lídr s náskokem navýšeným na osm bodů před Andersonem.

Výsledky závodů, průběžné pořadí ME a Promoter's Cupu: https://www.goodyearfiaetrc.com/standings

TZ: Buggyra.com | Foto: V. Sýkora

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.