Lacko v Le Mans jasně ovládl třetí závod a je na dostřel stříbru!

Úřadující vicemistr Evropy Adam Lacko v neděli v Le Mans opanoval úvodní jízdu a získal pro tým Buggyra Racing další zápis do historie. V průběžném hodnocení stáhl ztrátu na Albaceteho na tři body. Oly Janes má po předposledním podniku FIA ETRC nakročeno k celkovému prvenství v Grammer Cupu. Tým Buggyra také zaznamenal vítězný „treble“!

20190928_LE_MANS_MP_201

SOBOTA SUPERPOLE

Adam Lacko zajel v úvodní kvalifikaci čtvrtý nejrychlejší čas. „Dělal jsem maximum možného, ale stačilo to jen na start ze druhé řady. Klíčové bude do závodu dobře odstartovat a natlačit se před Antonia, který je na roštu vedle mě. Musíme zde posbírat body, které jsme v Zolderu v posledním závodě ztratili. Budu bojovat, co to půjde,“ řekl odhodlaně Lacko.

Oly Janes dokončil první část měřeného tréninku na čtrnácté příčce. „Oproti volným tréninkům se mi podařilo zrychlit, ale stačilo to jen na start ze sedmé řady. Budu muset prodat své zkušenosti, které jsem v minulých závodech posbíral a protlačit se co nejvíce dopředu. Rozhodně nevidím Top 10 jako neřešitelnou situaci, snad se zadaří,“ konstatoval Oly.

PRVNÍ ZÁVOD

Adam Lacko dokončil úvodní pohárovou jízdu je těsně pod stupni vítězů. „Start byl takový zvláštní, protože je tady nově posunutý startovní rošt asi o dvě stě metrů a čekal jsem, že se odstartuje o hodně později,“ komentoval Adam úvod závodu. „Myslel jsem si, že to dotáhnu na medailové umístění, ale bohužel se to nepodařilo. Nic není ztracené, teď nás čeká handicapový závod, kde zabojuji. Uvidíme, jak se to podaří

Britský pilot se startovním číslem 22 dojel jedenáctý. „Mrzí mě to. Chyběl jen kousek do nejlepší desítky, ale hned v úvodu závodu jsem dostal ránu, tuším od Gibbona, na zadní kolo a propadl se pořadím. Dělal jsem vše, co bylo v mých silách, ale nevyšlo to. Ještě nás dnes čeká druhý závod tak doufám, že v něm se zadaří lépe,“ uvedl Janes.

DRUHÝ ZÁVOD

Adam Lacko v druhém závodě zabojoval a dojel si pro bronzový pohár. „Jsem spokojený. Povedl se mi začátek závodu a propracoval jsem se z pátého na třetí místo. Celý závod jsem pak tlačil na Steffi. Vygradovalo to v poslední zatáčce závodu, kdy jsme jeli bok po boku, ale nenechala tam moc místa a zkušeně si svou pozici pohlídala. Dnes jsme na Antonia nic neztratili, ale ani nezískali. Snad se zítra zadaří lépe a podaří se mi ztrátu stáhnout. Stále je o co bojovat,“ řekl Lacko.

Průběžný lídr Grammer Cupu dojel v handicapovém závodě desátý. „Mám radost. Podařilo se mi dostat do nejlepší desítky a získat stříbrný pohár. Věřím, že zítra se mi v měřeném tréninku podaří zajet lepší čas než dnes a pokusím se desáté místo ještě vylepšit,“ zněl odhodlaně Janes.

20190928_LE_MANS_MP_198

NEDĚLE

SUPER POLE

V neděli ráno se nad Le Mans spustil déšť, čehož Adam Lacko využil a dojel si pro premiérové pole- position v této sezoně! Ostatním soupeřům přitom nadělil více jak půl druhé vteřiny. „Už když jsem ráno vstal a viděl, že prší, cítil jsem, že by to dnes mohlo konečně klapnout a povedlo se. Mám velkou radost, ale je potřeba teď výhodu startu z první pozice využít. Snad zaprší i odpoledne, i když snad ne jako v Mostě,“ doufal Lacko s úsměvem.

Oly Janes zaznamenal v nedělním měřeném tréninku svůj dosavadní nejlepší kvalifikační výsledek, když zajel sedmý nejrychlejší čas. „Wow. Naprostá paráda. Jelo se mi fakt dobře a když mi kluci po první části řekli, že jsem sedmý, myslel jsem, že si dělají srandu. No, teď už jen dobře odstartovat do závodu a bojovat o nejvyšší příčky.“

TŘETÍ ZÁVOD

Adam Lacko zužitkoval na mokré trati start z pole position v maximální možné míře a stylem start cíl závod jasně ovládl. Zároveň pro Buggyru získal další jubileum – 200. pohár za první místo v jednotlivcích od založení samostatného týmu Buggyra v roce 2001. „Jsem nadšený. První výtězství v hlavním závodě tuto sezonu. Celý závod se mi podařilo odjet naprosto bez chyb a každé kolo jsem zajížděl dobré časy. Z pohledu diváka to mohla být nuda, ale musel jsem se soustředit opravdu po celou dobu abych nikde nezaváhal a nedal ostatním šanci mě dostihnout. Tímto vítězstvím se mi s VK50 podařilo pro Buggyru získat další jubilejní pohár z čehož mám samozřejmě velkou radost.“

Brit ve službách Buggyry vyrovnal svůj dosavadní nejlepší výsledek, když obhájil svou pozici ze startovního roštu. „Nemohu tomu uvěřit. Chvíli jsem jel dokonce na šesté pozici, a přibližoval se první pětce, ale v posledním kole mě to před cílovou rovinkou lehce klouzlo, čehož využila Steffi a dostala se přede mě. Teď mě čeká start z první řady a doufám, že dopadne podstatně lépe než ten poslední, kde jsem se hned v prvním kole propadl o několik míst.

Díky vítězství Lacka, prvnímu místu Janese v Grammer Cupu a ovládnutí Poháru konstruktérů mohl celý tým Buggyra slavit premiérový vítězný „treble“!

20190928_LE_MANS_MP_176

ČTVRTÝ ZÁVOD

Adam Lacko dokončil závěrečnou, handicapovou jízdu víkendu na šesté pozici. Po dodatečné penalizaci Albaceteho za zkrácení tratě se posunul na pátou příčku, právě před španělského pilota. „Jsem spokojený. Sice se o mé konečné pozici rozhodlo až jury, ale i body za páté místo jsou důležité. Antonio si tam zkrátil trať a získal tím tak významnou výhodu. Podařilo se mi zde na něho stáhnout ztrátu na pouhé tři body, takže jsem Antonia dostal před domácím závodem pod tlak. Bude to boj do posledního metru. Jsem odhodlaný do toho dát ve Španělsku vše, snad to vyjde,“ zakončil víkend Adam.

Start do posledního závodu víkendu se Olymu nepovedl a hned v úvodním „esíčku“ okruhu Le Mans se propadl pořadím. Nakonec protnul cílovou pásku jako osmý. „Je to velká škoda. V první zatáčce závodu tam byla velká mela a propadl jsem se. I tak jsem ale opět dojel v nejlepší desítce. Z Le Mans odjíždím i přes poslední jízdu rozhodně spokojený. Posbíral jsem čtyři poháry, navýšil náskok v Grammer Cupu a pomohl týmu k prvnímu vítězství v Poháru konstruktérů.“

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting