Lacko se na Slovakia Ringu dotáhl na medailové příčky.

Adam Lacko byl v sobotu na Slovensku dvakrát na pódiu! V neděli dojel dvakrát čtvrtý a v průběžné klasifikaci šampionátu se posunul na stejnou pozici s minimální ztrátou na pódium.Oly Janes navýšil náskok ve vedení Grammers Cupu. V Poháru konstruktérů se tým Buggyra Racing vrátil na třetí příčku.

SOBOTA SUPER POLE

Adam Lacko se do úvodní jízdy víkendu kvalifikoval čtvrtým nejrychlejším časem, „Cítil jsem oproti včerejšku zlepšení, kluci na autě večer zapracovali a bylo to znát. Na třetí místo mi chybělo jen necelých sedm setin, což je škoda, ale i tak jsem spokojený. Uvidíme, jak se mi povede start do závodu,“ uvedl Adam po kvalifikaci.

Vedoucí muž Grammer Cupu Oly Janes byl v prvním měřeném tréninku jedenáctý. „Hodně mě to mrzí. Snažil jsem se z auta vytáhnout maximum možného a probojovat se do Super Pole. Chyběl kousek, snad zabojuji v závodě.“

20190706_Slovakiaring_MP_268

PRVNÍ ZÁVOD

Úvodní závod víkendu byl ihned v prvním kole přerušen, když vylétl mimo trať Němec Kursim. Po opětovném odstartování se Adam probojoval na třetí pozici, ze které pak až do posledních metrů závodu dotíral na druhou Halmovou. „Se třetím místem jsem spokojený. Po patáliích z Hungaroringu jsme zase zpátky tam, kam patříme. Možná, že kdyby se jelo o jedno kolo víc, Stefii bych dokázal předjet. Ale to je jen kdyby, těším se na druhý závod,“ řekl Lacko.

Oly Janes zaznamenal svůj dosavadní nejlepší výsledek, když dojel sedmý. Do druhého závodu tak odstartuje premiérově z první řady. „Skvělé. Jsem nadšený. Do závodu jsem se kvalifikoval jedenáctým místem, ale dokázal jsem se protlačit dopředu. Start z první řady je velká výzva, uvidíme, jak se s tím poperu,“ uvedl Oly.

DRUHÝ ZÁVOD

Do druhého, handicapového závodu startoval Adam Lacko ze šesté pozice. Po dramatickém závěru se nakonec opět probojoval až na bednu „Během prvního kola jsme se tam pořád střídali, chvíli jsem byl pátý, pak zas šestý, ale nakonec jsem se usadil těsně pod stupni vítězů. V posledním kole se mi pak povedl předjížděcí manévr a dostal jsem se i před Kisse na bednu,“ řekl Lacko, který snížil ztrátu na medailové umístění na pět bodů.

20190706_Slovakiaring_MP_265

Oly Janes si po skvělé úvodní jízdě vybral v té druhé pořádnou porci smůly, když kolizi s Lenzem odnesl prasklou zadní pneumatikou. „Je to obrovská škoda. Hned na začátku jsem tam měl kontakt se Saschou, kde mi prorazil zadní pneumatiku a začal jsem se propadat pořadím. Jsem rád, že jsem vůbec dojel do cíle, protože to vypadalo, že kolo každou chvíli odpadne. Snad jsem si již tento víkend všechnu smůlu vybral a zítra budu opět bojovat,“ konstatoval Oly, který je v průběžné klasifikaci už jedenáctý.

NEDĚLE SUPER POLE

Adam Lacko si oproti sobotě polepšil a zajel třetí nejrychlejší čas. Před startem do úvodního závodu, ale jury vydala kontroverzní rozhodnutí. Po chaosu traťových komisařů během kvalifikace a několika chybně nahlášených "Penalty Markers", tedy sražení kuželky, smíchala z nepochopitelných důvodů časy z obou částí měřeného tréninku. Na to doplatilo několik jezdců, včetně Adama. Ten tak místo třetího, musel startovat ze čtvrtého, tedy méně výhodného místa. „Absolutně to nechápu, mají v tom tady celkem zmatek. Bohužel se to v poslední době hromadí a doplácíme na to my piloti, i když za nic z toho z velké části nemůžeme. S rozhodnutím, ale již nic neudělám. Budu se s tou situací muset nějak poprat, uvidíme, jak to dopadne v závodě,“ řekl Adam.

Oly Janes na Slovensku zažívá velice povedený víkend. V nedělním měřeném tréninku si vyjel své premiérové Super Pole, ve kterém pak dojel desátý. „Mám radost. Od začátku sezony se snažím probojovat i do druhé části kvalifikace a většinou chyběl jen kousek. Dnes se to poprvé podařilo. Cítím se stále líp a líp a na výkonech je to také vidět. Těším se na závod.“

20190706_Slovakiaring_MP_263

TŘETÍ ZÁVOD

Do třetí pohárové jízdy víkendu odstartoval Adam po rozporuplném rozhodnutí jury až ze čtvrtého místa. Na stejné pozici také závod dokončil. „Stále to nechápu. Startovat ze třetího nebo čtvrtého místa je zrovna na tomto okruhu velký rozdíl. Pokud startujete ze čtvrtého jako teď já, dostanete se v první zatáčce na vnější stranu a nemáte tak šanci protlačit se dopředu. Steffi využila vnitřní stopy a dostala se přede mně. Dotíral jsem pak na ní celý závod, ale svou pozici udržela. Budu muset opět zabojovat v posledním závodě,“ líčil své pocity Lacko.

Oly Janes dokončil první nedělní jízdu na desátém místě. „Je to další bod do průběžné klasifikace, ale chtěl jsem z toho vytěžit více. Jsem rád za druhé místo v Grammers Cupu, kde je také důležité získávat body a držet si celkové vedení. Uvidíme, jak bude vypadat poslední závod, nějak se nám tu zatáhlo, tak třeba začne i pršet.

ČTVRTÝ ZÁVOD

Poslední závod víkendu moc vzrušení nepřinesl. Adam Lacko svou pozici nevylepšil a dojel podruhé na „bramborové“ pozici. „Museli jsme před závodem prohodit pneumatiky, protože jedna byla dost zničená a hrozilo, že by se mohla protrhnout. Během závodu to ale hodně klouzalo a bylo obtížné se dotáhnout na první trojku. Nakonec se mi to ale v posledním kole podařilo a cílovou pásku jsme protli bok po boku se Saschou. Škoda, jet ještě jedno kolo, tak jsem si jistý, že bych ho předjel,“ zhodnotil závěrečnou jízdu Lacko. „S víkendem jsem spokojený, i když mě některá rozhodnutí ředitelství závodu nejdou do hlavy. S tím se ale musíme poprat a bojovat. Podařilo se mi poskočit už na čtvrté místo a na třetího Kisse mi zbývá už jen 5 bodů. Teď je na programu Německo, kam vyrážím s cílem dostat se na bednu, tak uvidíme.“

Oly Janes protl cílovou pásku závěrečného závodu na desáté pozici. „Opět se mi podařilo dojet v nejlepší desítce, a to je hlavní. Musím jít krok po kroku. V Grammers Cupu se mi opět podařilo navýšit náskok ve vedení, takže ze Slovenska odjíždím spokojený.“

Zdroj: Buggyra Racing

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting