Lacko odjíždí z Nürburgringu spokojený.

Obhájce titulu Adam Lacko zaznamenal v neděli na německém okruhu jedno druhé a čtvrté místo a v průběžném hodnocení poskočil už na druhou pozici za Jochena Hahna. Ani druhý pilot Oly Janes neodjíždí z Nürburgringu s prázdnou. 

PÁTEK - SUPERPOLE

Adam Lacko zariskoval a do měřeného tréninku vystartoval s novými tlumiči, se kterými si ovšem dojel pouze pro sedmé místo. „Víc se z toho bohužel nepodařilo dostat. Zkoušeli jsme nasadit nové tlumiče, ale asi to nebyla nejlepší volba. To, že je z toho až sedmé místo, je bohužel riziko vyrovnanosti letošního ročníku. O to víc z toho budeme muset vyždímat zítra,“ hodnotil úvodní kvalifikaci Lacko, který zde obhajuje tři loňská vítězství.

Na rozhodnutí traťových komisařů doplatil Oly Janes, když mu za vysokou kouřivost zrušili zajetý čas, který by v tu chvíli znamenal šestnáctou pozici. „Cítil jsem, že by to mohl být dobrý čas, ale nakonec mi ho zrušili za kouření. Je to pech. O to víc, že se kouřivost posuzuje pouze vizuálně a rozhodnutí je tím pádem hodně subjektivní,“ řekl zklamaně Oly.

180630_RM_Nurburgring-38

SOBOTA - PRVNÍ ZÁVOD

Do první bodované jízdy víkendu vyrazil Adam až ze čtvrté řady. Ihned v úvodních metrech ovšem dokázal využít startovního postavení na vnitřní straně dráhy a prodral se na čtvrtou pozici, na které závod i dokončil. „Na startu jsem se držel na vnitřní straně a protáhl jsem se až vedle Kisse. Myslím si, že bych se dostal i před něj, ale schytal jsem zezadu ránu od Reinerta. Chvíli jsem si dokonce myslel, že je zase po gumě. Nakonec jsem za čtvrté místo rád poté, co jsem startoval až sedmý,“ konstatoval Adam.

Oly Janes po celý závod srdnatě bojoval, smolný závěr ho ovšem připravil o přijatelný výsledekJelo se mi fajn, ale v závěru mi prasknul kotouč a bylo po šanci na dobré umístění. Příště snad budu mít více štěstí, beru to jako nováčkovskou daň,“ řekl Oly po prvním závodě.

180629_RM_Nurburgring-25

DRUHÝ ZÁVOD

Třiatřicetiletý pilot ve službách Buggyry Adam Lacko svůj výsledek z první bodované jízdy dokázal ve druhém závodě ještě vylepšit, když dojel třetí. „Mám radost. Na startu se mi podařilo procpat na třetí místo. Pak už to byl takový boj o přežití. Jsem rád, že jsem to udržel, protože Norbert nebezpečně dotíral. Můžeme tak zde slavit první bednu,“ komentoval druhý závod spokojený Lacko.

Druhý pilot Oly Janes byl i přes umístění ve druhé desítce spokojený. „Výsledek tak úplně nereflektuje moje pocity. Konečně jsem se při jízdě cítil dobře a sebevědomě. Páté místo v kategorii chrom dnes považuji za úspěch,“ konstatoval Oly Janes.

NEDĚLE - SUPERPOLE

Nedělní kvalifikace potvrdila vyrovnanost letošního ročníku, když mezi prvním a dvanáctým pilotem byl rozdíl pouhých 79 setin. „Nebudu skrývat zklamání. S časem 1:54,2 jsem čekal lepší umístění než páté místo. Konkurence je obrovská a hodně vyrovnaná,“ řekl Lacko, který pak do první nedělní jízdy odstartoval ze třetí řady.

Britský pilot Oly Janes zajel osmnáctý nejrychlejší čas. „Dneska mi nikdo časy neruší, tak je to fajn. Chtěl jsem se dostat pod 1:58, ale i tento čas ujde. Je to malý posun kupředu,“ konstatoval Oly.

180629_RM_Nurburgring-7

TŘETÍ ZÁVOD

Dramatický třetí závod, ve kterém nebyla nouze o tvrdé souboje, kvůli kterým muselo odstoupit hned několik jezdců, dokončil Adam Lacko na čtvrté pozici. „Startovat na Nürburgringu na vnitřní straně z jiné než první řady, je velké riziko. Jakmile se dostanete do klinče, není úniku. To se mi bohužel také teď stalo. Ovšem jak se tak koukám kolem, mohlo to dopadnout i mnohem hůř. Jsem rád, že jsem v cíli. Určitě jsem chtěl ale víc, než skončit těsně pod stupni vítězů,“ komentoval Lacko třetí bodovanou jízdu víkendu.

To, jak ostrý byl třetí závod dokazuje i odstoupení Olyho Janese v sedmém kole, z důvodu proražené zadní pneumatiky. „Ve čtvrtém kole šli do kontaktu Vojtíšek s Recuencem a ten dostal hodiny. Já se mu pokoušel vyhnout, ale jak se točil, trefil mi zadní kolo a bylo po gumě a vlastně i po závodě. Snad už se mě ta smůla pustí,“ řekl Janes.

ČTVRTÝ ZÁVOD

V posledním závodě projel Adam Lacko cílem na třetí pozici. Po dodatečné penalizaci Kursima třiceti vteřinami za předjíždění na žlutou vlajku, byl Adam nakonec klasifikován jako druhý. „Start se mi hodně povedl, bylo tam sice pár kolizí, ale nic zásadního. Zkoušel jsem se dostat přes Janiece do vedení, ale ve druhé zatáčce byla žlutá vlajka kvůli Körberovi. Kursim si toho asi nevšiml a předjel mě,“ řekl Adam Lacko, který se v průběžném hodnocení posunul před Kisse a Halmovou na druhou pozici za Hahna. „Určitě jsme chtěli navázat na loňské výsledky, což se úplně nepovedlo. Na druhou stranu jsem se po víkendu posunul na celkové druhé místo a z toho mám velkou radost. Je vidět, že je letošní ročník hodně vyrovnaný a důležité bude hlavně stabilně dokončovat závody, což se v každé jízdě podařilo,“ dodal Lacko.

Oly Janes se po čtvrtém závodě konečně mohl radovat. „Jsem nadšený. Po velkém trápení je z toho na závěr dvanácté místo a druhé v Promoters cupu, takže přeci jen si nějaký pohár domu přivezu. Nakonec můžu odjíždět spokojený, i když vím, že jeden povedený závod nic zásadního neřeší,“ konstatoval na závěr víkendu Oly Janes, který se nakonec po dodatečné penalizaci Kursima posunul na jedenáctou pozici. Vyrovnal tak svůj nejlepší výsledek z Maďarska.

180630_RM_Nurburgring-49

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.