Kvalifikace na Velkou zahájila sezonu v Pardubicích

Text a foto: Lenka Sklenáková

Nakonec až při 1. kvalifikaci na VP otevřelo své brány pardubické závodiště. Hlavně díky požadavku pořadatele, aby se běhalo s diváckou kulisou nakonec nebyl uspořádán Zahajovací dostihový den 8.5.

22.května se závodiště otevřelo alespoň pro 10 % diváků z celkové kapacity.

21_1kval.jpg

Na programu bylo celkem 8 dostihů. V 1.kvalifikaci na VP (STCC, NL, 5800m.) se sešlo 14 koní, včetně tří vítězů Velké pardubické, a všech 14 koní se kvalifikovalo, tzn. dokončilo dostih bez pádu a vybočení. Nejrychleji v cíli byl vítěz VP z roku 2017 NO TIME TO LOSE (ž.O.Velek), druhý byl SZTORM (ž.P.Složil ml), třetí CASPER (D.Vyhnálek), čtvrtý PLAYER (ž.M.Novák) a pátý THEOPHILOS (ž.J.Bartoš).

Zajímavým dostihem byl ten osmý, poslední. 20-ti koňmi obsazená Cena dostihového spolku (STCC, IV.kat., 4300m.). Od startu začal udávat strojové tempo bělouš STIGRIS (ž.L.Matuský) a početné pole roztáhl na mnoho délek. Okteto koní toto tempo neakceptovalo a bylo svými jezdci zadrženo, další duo ztratilo v průběhu dostihu ze zad své piloty. Dokončilo tedy jen 10 koní a dlouho to vypadalo, že STIGRIS vyhraje start-cíl. Poslední skok již ale skákal hlava-hlava s CHRISTIANem (J.Spáčil), který vyhrál lehce o 5 délek před KORNELIí (D.Vyhnálek), valachem RUI FALEIRO (ž.M.Novák), BARCAKem (ž.J.Kratochvíl) a FIL CONDUCTEURem (ž.J.Myška). STIGRIS nakonec nevydržel své tempo a skončil až šestý.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.