Kultovní olympijské regaty jako virtuální

Mezinárodní jachtařská federace World Sailing a přední světová platforma pro digitální jachting Virtual Regatta spustily několik velkých olympijských regat. Regaty na celém světě byly zrušeny nebo odloženy v důsledku pandemie koronaviru, a tak pokud vám závodění chybí, můžete vyzkoušet jachting na internetu. „Pojede se“ světový pohár v Janově i Kieler Woche.

eSailing_06_wh.jpg

Světový pohár v Janově začíná už zítra. Závodit se bude od 11. do 18. dubna. Kieler Woche je v plánu ve dnech 20. - 28. června. V Janově byla vytvořena virtuální závodní dráha, která je k dispozici pro „eSailors“ na celém světě. Mohou se zapojit jachtaři všech věkových skupin a z jakéhokoli prostředí. Závodit se bude ve třídách 49er a Nacra 17. V poslední době došlo k obrovskému nárůstu aktivních uživatelů na Virtual Regatta Inshore. Počet se zvýšil z 5 000 účastníků na začátku na současných 30 000.

Prvních několik dnů od zahájení každé akce se budou konat tréninky a takzvané výzvy. Poslední dva dny proběhnou hodnocené medailové závody, otevřené pro všechny hráče. Není na ně nutná kvalifikace, ale výsledky se budou počítat do světových a národních hodnocení eSailingu. Vítězové obou tříd (jeden z 49er a jeden z Nacry), se kvalifikují do playoff mistrovství světa v eSailingu. Soutěžit můžete zdarma. Stačí si stáhnout aplikaci Virtual Regatta Inshore pro iOS nebo Android.

Virtuálně lze závodit i na Optimistu. Populární holandská Easter Regatta startuje virtuálně v neděli 12. dubna.

Přihlásit se lze na: www.easter-regatta.nl

eSailing_01.jpg

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.