Kulhavý popáté ovládl domácí závod Bike Čeladná. Mezi ženami zvítězila Simona Voznicová

Při osmém ročníku populárního cyklistického závodu HSF System Bike Čeladná, který se uskutečnil v sobotu 20. srpna, se všichni účastníci museli vyrovnat s dešťovými přeháňkami. Na mokré trati v Beskydech byl nejrychlejší Jaroslav Kulhavý, který tento závod vyhrál už popáté. Mezi ženami triumfovala Simona Voznicová.

 Při hlavním závodě HSF System Bike Čeladná se museli bikeři vypořádat s padesátikilometrovou tratí, při které je prověřilo také stoupání na Pustevny. Právě v této pasáži poodjelo zbytku startovního pole trio jezdců stáje Česká spořitelna – Accolade cycling team Tomáš Višňovský, Jaroslav Kulhavý a Matouš Ulman. Na Pustevnách byl nejrychlejší Višňovský s téměř minutovým náskokem na Kulhavého a Ulmana. Následný sjezd však vyšel nejlépe domácímu závodníkovi Jaroslavu Kulhavému. Ten se v závěrečné části dostal do vedení a dojel si tak pro páté vítězství v tomto závodě. Celou trasu zvládl v čase 1 hodina, 40 minut a 1 sekunda.

 „Rozhodlo se až v úplném závěru, kde je to hodně úzké, energické. Měl jsem určitě výhodu v tom, že to tady dobře znám. Navíc tato pasáž mi sedí,“ uvedl Jaroslav Kulhavý po dojezdu do cíle. „I když pršelo, tak to bylo celkem v pohodě. Nebyla zima, a to ani nahoře. Sice bylo trochu bláto, ale nebylo to nic dramatického. Je to tady všechno makadam nebo štěrk, takže z tohoto pohledu to bylo v pohodě. Nemuseli jsme se prodírat žádnými blátivými úseky,“ poznamenal Kulhavý. „Je to můj domácí závod, takže je to i trochu povinnost tady vyhrát. Jsem rád za to, že to opět vyšlo. Uvidím, jak to bude vypadat příští rok. Třeba se tady ještě svezu,“ nastínil.

 I když ještě na Pustevnách se mohl Tomáš Višňovský těšit ze slušného náskoku na své pronásledovatele, nakonec se musel spokojit se druhým místem. „Byl to úžasný závod. Mám to tady moc rád. Na to, jaké byly podmínky, byla trať velmi slušná. Nebyli jsme ani moc špinaví. Určitě jsme si to všichni užili,“ popsal Višňovský. „Klukům jsem říkal, že potřebuju jet Pustevny jako test, takže jsem je jel opravdu naplno. Jaroslav Kulhavý je ale domácí závodník. Z kopce jel neskutečně, takže mě za chvíli dojel. V závěru bylo poznat, že to tady zná. Má perfektní výkonnost. Neměl jsem na něj. Směrem k mistrovství světa to určitě bude ještě lepší,“ dodal Višňovský.

 Na třetím místě skončil Matouš Ulman, který vyjel na Pustevny s Jaroslavem Kulhavým. Ve sjezdu se jej ale nedokázal udržet, takže po zbývající část závodu musel jet osamocený. Navíc startoval po onemocnění, takže sám nevěděl, jak na tom bude. „Potrápila mě nemoc, která teď všem dělá potíže. Byl jsem ale překvapený, jak dobře se mi jelo. Cítil jsem se úplně v pohodě. Déšť ani moc nevadil, protože jsme jeli úseky po šotolinách. Ty drží lépe, když jsou vlhké. Rozhodně to bylo lepší, než kdyby byly suché,“ podotkl Ulman.

 V kategorii žen se ze zaslouženého triumfu mohla radovat Simona Voznicová, která na trati strávila 2 hodiny, 16 minut a 40 sekund. Přitom do poslední chvíle nevěděla, že jede celou dobu první mezi ženami. „O tom, že vyhraju, jsem se dozvěděla až když jsem se blížila do cíle a hlásili, že přijíždí nejrychlejší žena. Vůbec jsem to nečekala a ohromně mě to dojalo. V žádném případě jsem nejela na vítězství,“ přiznala Voznicová, která označila závod za mokrý, blátivý, těžký, ale úžasný. „Pustevny představovaly dominantní kopec, do kterého všichni dávali všechno. Potom už to bylo jen polykání bláta. Z kopce nebylo skoro nic vidět. Ale byl to úžasný závod. Už teď se těším na příští ročník,“ dodala.

 Hlavní závod odstartoval výstřel starosty obce Čeladná Pavola Lukši. „Jaroslavu Kulhavému pršelo štěstí, protože letos chce skončit se svou bohatou a úspěšnou kariérou. Někoho, kdo spadnul, to možná trochu bolelo. Rekreační jezdci jeli nejspíše trochu pomaleji kvůli dešti. Profesionálům však určitě nevadil. Hlavní je, že se všichni vrátili ve zdraví. Máme radost, že se Jaroslav Kulhavý bude i nadále věnovat cyklistickému sportu v obci Čeladná. Bude vychovávat nový cyklistický potěr tady i v Ostravě, což je skvělá zpráva pro celý region i naši obec,“ řekl Lukša.

 Bike Čeladná není závodem jen pro profesionální cyklisty, ale také pro širokou sportovní veřejnost. Ti, kteří se necítili na hlavní závod, zvolili kratší a méně náročnou třicetikilometrovou trať vedoucí v krásném prostředí Beskyd. Rodiny s dětmi absolvovaly tzv. Family jízdu měřící 20 kilometrů. Nejmladší účastníci mezi sebou poměřili síly na trati v areálu místní základní školy.

 Generálním partnerem Bike Čeladná je stavební společnost HSF System, která se zaměřuje na generální dodávky staveb. Patří mezi největší firmy ve svém oboru v Česku a na Slovensku a je držitelem titulu z prestižní soutěže Stavba roku. „Letos podali závodníci opravdu maximální výkony a před vítězi smekám. Moc mě těší, že HSF System Bike Čeladná není jen závodem profesionálů, ale pravidelně se jej účastní stovky malých i velkých nadšenců horské cyklistiky. Já patřím mezi ně spolu s dalšími kolegy z naší společnosti. I pro mě je Bike Čeladná srdcová záležitost a každoročně se závodu účastním,“ řekl Tomáš Hess, obchodní ředitel a člen představenstva společnosti HSF System.

 Kompletní výsledky najdete na webu bikeceladna.cz.

 TZ a foto:  BB Sport Communication Centre

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.