Final OffROAD Maraton 2013: KUBI team Geneve nenašel přemožitele

Poslední díl seriálu OffROAD Maraton se jel uplynulou sobotu v arelálu v Ředhošti. S „bahenními lázněmi" na technické trati si nejlépe poradili motorkář Ondřej Helmich a čtyřkolkář Martin Miřejovský.

Autům opět dominoval KUBI team Geneve, který posledním vítězstvím završil skvělý průběh zejména druhé půlky sezony a odnesl si hned dva mistrovské tituly.

Offroad MaratonZávěrečný podnik OffROAD Maratonu, která byl pořádán ve spolupráci se Streetmoto.cz, zahájilo v osm hodin ráno 80 motorkářů. Dvou a půl kilometrová trať vyžadovala hlavně technickou zdatnost jezdců. Ve dvou hodinách ji nejlépe předvedl Ondřej Helmich z Haruda Teamu RAC Sedlčany, který o tři kola porazil absolutně druhého Tomáše Louthana mladšího (Solarco Czech Enduro junior team Kolín), jež ztratil kolo na celkově třetího Tomáše Fadlera (Motorest Nučnice).

Další dvouhodinové klání patřilo 80 čtyřkolkářům. Bahnitá trať po motorkách vypadala o něco lépe, čtyřkolky rychle vyházely zatáčky, na rovinách a v poli ale zůstalo hluboké bahno. Uhlazené výjezdy dělaly problém hlavně slabším sportkám, přesto se většina závodníků dostala úspěšně do cíle. Těmi nejlepší byli letošní mistři sezony. Martin Miřejovský z Teamu Max 2 proťal cílovou pásku jako první se 34 koly následovaný Rostislavem Plným (RP interier). Miřejovský získal šestý titul mezi mistrovskými čtyřkolkami, Plný první mistrovskou trofej v kategorii nejsilnějších traktorů. Třetí v Ředhošti Michal Záděra (Čtyřkolky Bavorov racing team) dojel o pouhých 12 vteřin později než druhý Rostislav Plný.

Finálové boje uzavřel čtyřhodinový závod aut. V cíli první KUBI team Geneve završil letošní skvělou bilanci. Posádka ve známém letitém složení Mirek Kubiček, Broňa Franc, Zdeněk Pešl a Vlasta Franc získala nejen titul mistra ve speciálech nad dva litry, ale také absolutní prvenství za celkových 2061 ujetých kilometrů v sezoně. Jako hlavní cenu si tak odnesla i startovné na africkou Intercontinenall Rally 2014 do Dakaru. Jen o dvě kola méně si v Ředhošti zapsal KM racing team s Jaroslavem Valtrem v čele, kterého následoval WOGO team. Všechny tři stáje patří mezi speciály nad dva litry.

Nejlepší posádkou za rok 2013 se stal mezi Amatéry KamionServis, který obhájil prvenství z loňské sezony. Titul mezi Speciály do dvou litrů vybojoval KB System offroad team, nejvíce bodů v kategorii speciálů do jednoho litru nasbíral Dušan Randýsek z Rally#Cat by KM Racing teamu, ve finálovém závodu absolutně čtvrtý.