Krňávek s Krejčovou ovládli závod PILMAN a jsou mistry republiky ve středním triatlonu

Desátý ročník závodu Pilman, který se v sobotu konal ve Žďáru nad Sázavou, byl mistrovstvím České republiky v triatlonu na středních tratích a zároveň předposledním dílem Českého poháru FORD CZECHMAN TOUR. Na distancích 1,9km plavání, 93km na kole a 21,1km běhu s převahou zvítězili Martin Krňávek a Petra Krejčová.

Krňávek

Nad Pilskou nádrží se po celý den honily mraky, ale déšť závod nenarušil. Největší hvězdou závodu byl zkušený matador Martin Krňávek, který se před měsícem blýskl pátým místem na MS v dlouhém triatlonu ve španělském Victoria-Gasteiz. Na tratích bojoval hlavně se slovenským vyznavačem ironmanských objemů Karolem Džalajem.

Nakonec Krňávek přiběhl do cíle s velkým náskokem a konstatoval, že se mu závod vydařil. „Plavalo se mi dobře, na kole to bylo horší, tam jsem se trochu trápil a od Karola nabral čtyři minuty. Jenže on měl v běhu ocelové nohy a rychle jsem jeho náskok smáznul, i když moc rezerv jsem už v závěru neměl,“ popsal závod brněnský triatlet, který pak nečekaně přiznal, že se v 38 letech rozloučí s bohatou kariérou.

„Ještě si dám v září asi závod Českého poháru na olympijských tratích v Brně a začnu se věnovat něčemu jinému. Přestup na ironmanské tratě mě neláká, je to svým způsobem otázka peněz. Sportovat ale nepřestanu, budu si běhat pro sebe,“ pravil dvojnásobný účastník olympijských her, vítěz závodu Světového poháru, dvojnásobný celkový vítěz Evropského poháru a držitel řady dalších úspěchů.

Krejčová

Titul mistryně republiky je dosavadním největším úspěchem pro Petru Krejčovou. Maminka desetiměsíčního syna nemá na trénink příliš času, v noci s ním toho moc nenaspí. Díky manželovi a výhodnému zaměstnání ale může trénovat. O vítězství rozhodla triatlonistka z Českých Budějovic tři kilometry před cílem, kdy předstihla Hanu Kolářovou.

„Po plavání jsem byla třetí, po kole druhá, ale ztrácela jsem hodně. Manko jsem začala postupně stahovat a v posledním okruhu se dostala na první místo,“ vyprávěla Krejčová. „Nějaké síly zůstaly, ale na další zrychlování jsem už stará,“ usmívala se třiatřicetiletá triatlonistka, která u Pilské nádrže absolvovala letos zatím první závod na středních tratích.

Výsledky závodu Pilman triatlon. MČR na středních tratích (1,9-93-21,1)

Muži: 1. Martin Krňávek 4:22:30,6, 2. Karol Džalaj (SR) 4:24:26,3, 3. Ladislav Dvořák 4:25:01,2, 4. Tomáš Martínek 4:32:30,2, 5. Ivan Ježko (SR) 4:36:11,6.

Ženy: 1. Petra Krejčová 5:01:14,6, 2. Hana Kolářová 5:07:58,0, 3. Lenka Králová 5:13:36,5.

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting