Tituly mistrů ČR v krátkém duatlonu vybojovali v Žamberku Kristejn a Zimovjanová

Žamberk o víkendu hostil předposlední závod Českého poháru v duatlonu. Podnik s názvem Žamberský NO+BL DUATLON byl zároveň mistrovstvím České republiky v krátkém duatlonu a tituly národních šampionů vybojovali Lukáš Kristejn a Tereza Zimovjanová.

V Žamberku panovalo parádní slunečné počasí bez jediné kapky deště, takže podmínky pro 25. ročník byly doslova ideální.

Zimovjanová

V 9 hodin vše začalo, když odstartovali mladší a starší žáci. Pak následovaly souboje těch nejmladších, po kterých se už začali připravovat účastníci hlavního závodu. Ten se jel na tratích 5km běhu, 20km na kole a 3km běhu.

Úvodní i závěrečný běh se konal v zámeckém parku, cyklistika pak sportovce zavedla přes Lukavice do Letohradu, kde je čekala otočka a dalších deset kilometrů zpátky do Žamberka do depa.

Kristejn

V cyklistice se závodníci na prvním místě často střídali a to zejména Lukáš Kristejn, Michal Málek, Petr Minařík a Josef Jakub. O drama nebyla nouze ani v závěrečném běhu. O pouhou vteřinu doběhl jako první Lukáš Kristejn a stal se mistrem České republiky. Za ním doběhl Málek, třetí byl Minařík.

Hlavní závod žen ovládla Tereza Zimovjanová. Druhá doběhla Šárka Grabmüllerová a třetí příčku brala Simona Šimůnková. Po závodě si všichni sportovci vychutnali tradiční domácí guláš, který k žamberskému závodu neodmyslitelně patří.