OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Krásná stíhačka a top 5!

Na startovním roštu Velké ceny Holandska stál Jakub Kornfeil až jako třiadvacátý. Přestože kvalifikace nebyla špatná, o postavení na startu českého jezdce rozhodla penalizace, která  znamená ztrátu mnoha pozic. Po dechberoucím výkonu v závodě se Jakub Kornfeil dokázal propracovat až do nejlepší pětice a odváží si cennou porci bodů.

Jakub od sobotního rána ukazoval skvělý rytmus. Ve třetím volném tréninku skončil šestý, čímž navázal na úspěšné volné tréninky z prvního dne. Jeden škraloup si ale z pátečních jízd přece jen odnesl. Vedení závodu rozhodlo, že za údajné čekání na trati si český reprezentant zaslouží penalizaci v podobě ztráty dvanácti míst na startovním roštu. V kvalifikaci si Jakub Kornfeil nevedl špatně. Přiblížil se času z volných tréninků. Jeho maximum 1:43.030 znamelo 11. příčku, když na vítěze ztratil 0.991 s. I když kvalifikační výsledek není sám o sobě špatný, do Velké ceny Nizozemí nastoupil náš jezdec až ze 23. pozice.

Assen_ned_grid 162

Jakub Kornfeil: „Dnešek byl pro nás docela těžký, protože pořád nemůžeme vychytat nastavení motorky. Včera jsme měli pár problémů, na které jsme se chtěli zaměřit. Pořád to ale není ono, ba naopak. I tak se v kvalifikaci podařilo zajet jedenácté místo, což není špatné. V porovnání s volnými tréninky je to ale někde jinde, takže do zítra musíme máknout, protože při momentální konstalaci by vzdálenost závodu byla extrémně složitá. Vše procházíme krůček po krůčku znova, takže věřím, že nejdeme ten správný recept. Závod budu mít bohužel ještě těžší kvůli penalizaci, která mě odsouvá až na 23. místo. Nevím, co k tomu říct. Někdy je to prostě ne úplně spravedlivé, ale to se nedá nic dělat. Jdeme do toho naplno a uvidíme. Držte palce!“

Osmá řada na startu byla velmi nevýhodnou pozicí pro našeho závodníka. Ten však ihned po zhasnutí semaforů pracoval na tom, aby ukázal, že patří tam, kde se pohyboval celý víkend - mezi nejlepších šest. Cestu měl však extrémně složitou. Po třetím kole se dotáhl na osmnáctou příčku a čekala jej více než vteřinová mezera na soupeře před ním. Skvělé časy na úrovni lídra závodu jej ale posouvaly neustále dopředu a za několik okruhů z toho bylo třinácté místo - bodované umístění, ale také další propast. Tentokrát rozestup dvou vteřin na skupinu bojující o šestou příčku. I s tím si ale Kornfeil bravurně poradil. Během tří kol manko dotáhl a ujal se vedení ve skupině. Po pádech Johna McPheeho a Marca Bezzecchiho se Kubajz pral o čtvrté místo. To si hájil až do nájezdu do poslední šikany. V předjížděcím manévru byl ale úspěšný Jaume Masia, který vklouzl pod našeho jezdce. Jeho heorický výkon a konečné páté místo nadchlo fanoušky a pro Jakuba Kornfeila znamená důležitý výsledek. V hodnocení šampionátu patří Jakubovi prozatímní osmé místo se ziskem padesáti dvou bodů.

Assen_ned_moto3_race 203

Jakub Kornfeil: „V ranním warm-upu jsme konečně dotáhli motorku do konce a to byl základ pro dnešní den. Už ráno jsem na ojetých pneumatikách jel stejný čas jako v kvalifikaci. V závodě samotném se dařilo zajíždět rychlé časy shodné s vedoucími jezdci a to bylo klíčové. Snažil jsem se soustředit jen a pouze na sebe a svůj rytmus. To nakonec vyšlo a cesta vzhůru se podařila. Hodně rychle se mně podařilo smáznout rozestupy na kluky přede mnou a dokonce i ve skupině to šlo celkem rychle. Po pádech Johna a Marca byla ve hře bramborová medaile. Tu jsem ztratil v posledním esíčku. V předcházející rychlé zatáčce mě to trošku vysadilo a toho využil Masia. Je to docela škoda, ale musím říct, že s výsledkem jsem i tak nadmíru spokojený. Chci moc poděkovat celému týmu, šéfmechanikovi a mechanikům. Takto nám motorka letos ještě nefungovala a tento výsledek je zkrátka skvělý.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.