Kornfeilův skvělý comeback na vítězství nestačil. Radoval se Záhorský.

Světový šampoinát v motorovém surfování má za sebou svou druhou zastávku letošní sezóny. Na Brněnské přehradě se sešlo více jak 60 závodníků z 12 zemí světa a na startovní listině bylo k vidění celkem 8 mistrů světa napříč různými sportovními kategoriemi.

Mezi nimi byl také závodník MotoGP třídy Moto3 Jakub Kornfeil, který se do šampionátu vrátil po roční pauze. A šlo mu to skvěle. Rychlost ukazoval už během volných tréninků a triumfoval také v kvalifikaci. Úřadujícího mistra světa Lukáše Záhorského porazil těsně o 0.005 vteřiny, což byl zároveň nejtěsnější rozdíl v historii závodů.

Mezi ženami se skvěle dařilo úřadující mistryni Anetě Šacherové. Na dvacet osm bójí našla nejlepší recept a ovládla kvalifikaci před svou vyzyvatelkou Martinou Bravencovou.

Ve finálových jízdách mezi muži vyrazil nejlépe Kornfeil. Dostal ocenění za nejrychlejší průjezd prvním kolem a více než polovinu prvního finále vedl. Pak jej ale zdolal Lukáš Záhorský, který vedení udržel až do cíle. Kornfeil skončil druhý a třetí skončil Slovák Kubinec. Nedařilo se průběžnému lídrovi Petrovi Průchovi, kterého během finále potkal pád.

Ženské klání v první části finále opanovala Martina Bravencová a vzala tak Anetě Šacherové možnost zvítězit všechny jízdy brněnského víkendu.

Ve druhém finále už úřadující mistr světa Lukáš Záhorský nenechal nic náhodě. Dojel si pro vítězství a využil dalšího zaváhání Petra Průchy. Druhý skončil Sebastian Kubinec a třetí Jakub Kornfeil. Stejné pořadí platilo také v konečném součtu.

U dam to ale tak jednozančné nebylo. Do závodu výborně vyrazila Klára Sitarová, která si odvezla svůj první pohár za vítězství v prvním kole. Po pádu se ale propadla a vedení se ujala Martina Bravencová. Krásná a hlučná divácka kulisa ale pořádně burcovala domácí Anetu Šacherovou, která mohla opanovat závodní víkend jen v případě, že by Martinu porazila. V polovině závodu pak došlo na těsný ale čistý souboj, kdy se Anetě podařilo dostat před svou soupeřku, které dokonce poodjela. Po projetí šachovnicí bylo rozhodnuto. Šacherová zvítězila, druhá skončila Martina Bravencová a třetí místo brala Slovenka Renka Kelemenová.

Vložený závod juniorů také přinesl zajímavou podívanou. Na Brněnské přehradě se utkalo celkem 9 nadějí motorového surfování. Nejlépe si nakonec vedl Matyáš Novotný, druhé místo bral Stanislav Kovář a třetí skončil Alex Lukscheider. Poháry nejlepším třem pak předali jejich vzorové Jonas Folger, Troy Corser a Aneta Šacherová.

Další závod série je na programu v datu 5.-7. července na jezerech Wyboston Lakes ve Velké Británii.

Foto: Kateřina Pavlíčková

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.