Kornfeilův rychlý konec v GP Japonska

Tak rychle jak závod třídy Moto3 začal, tak i velmi rychle pro Jakuba Kornfeila skončil. Český jezdec se v japonském Motegi chtěl ze sedmé startovní pozice poprat o co nejlepší výsledek. Bohužel již v úvodním kole závodu, tedy ve čtvrté zatáčce havaroval. Podklouznutí předního kola nedokázal zabránit a nezaviněně sebou smetl i Španěla Gabriele Rodriga. 

Za kontakt s Gabrielem Rodrigem a jeho pád komise rozhodčích udělila Jakubovi Kornfeilovi penalizaci v podobě ztráty devítí pozic na startu příštího závodu v Austrálii.

Závodní víkend v Japonsku však nezačal pro Korfeila špatně. Pravidelně se ve všech trénincích umísťoval na předních pozicích. Jeho spokojenost je zjevně patrná i z komentáře po kvalifikaci.

Jakub Kornfeil: "Jsem velmi příjemně překvapený jak zatím v Motegi celkově fungujeme a z mého úhlu pohledu je to skvělé a mám z toho opravdu upřímnou radost, protože nejen, že jsme se dokázali posunout vpřed, ale navíc jsme odzkoušeli i jisté nové prvky. Můžu říct, že motorka již od včerejška funguje velmi dobře a to i přesto, že se na dnešek změnily podmínky a jezdily jsme na mokru. V ranním tréninku nás drobně limitovalo jak správně motorku "zastavit" do zatáček, byl jsem občas zbytečně dlouhý, ale to jsme do kvalifikace vyřešili. Sice mne mrzí, že mne Lopez s Yurchenkem výsledkově přeskočili, radost z jízdy na motorce mi to však nezkazilo, vím totiž, že jsem nevypustil jediné kolo a jel jsem celou dobu na limitu. Z toho celého vyplývá, že se na závod zítra opravdu moc těším a je mi jedno, zda bude sucho či mokro, protože na obojí jsme připraveni. Rád bych zítra odevzdal maximum pro dobrý výsledek, protože tým si ho za svoji práci rozhodně zaslouží. Základem bude udržet se co nejvíce vepředu a potom se uvidí."

Po pádu na začátku závodu již Jakub Kornfeil tak spokojený nebyl: "Asi k tomu není moc co říct. Takové věci se prostě při závodech stávají. Mne osobně to mrzí ještě více z toho směru, že vím, že jsme opravdu byli pro závod dobře nachystáni. Zvolili jsme správnou pneumatiku, což výsledkově potvrdili i soupeři, co ji jeli taktéž. Správné rozhodnutí jsme udělali i co se týká nastavení převodovky a pak jsem měl navíc i povedený start, kdy jsem se navíc v první zatáčce posunul i pozičně vpřed. Během druhé a třetí zatáčky jsem bojoval s Lopezem o další místo, on však byl na brzdy lepší a navíc mne předjel i Rodrigo. Byl však nepatrně delší v nájezdu do čtvrté zatáčky a já jsem toho chtěl okamžitě využít pro získání ztracené pozice. Bohužel jsem však spadl a vzal ho v docela velké rychlosti sebou, což mne mrzí. Oba jsme v pořádku. I když to bude znít asi dost divně, tak jedno pozitivum to přeci jen má, ušetřili jsme motoru kilometry, což se bude hodit, protože nám bylo sděleno, že nám již další motor do zámoří nepošlou, tudíž musíme vyjít v Austrálii a Malajsii s tím, co máme."

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.