Kornfeil a Bravencová vítězi kvalifikací na #mswcbrno

První závod sezóny a první kvalifikace na MotoSurf WorldCup na Brněnské přehradě přinesly krásnou podívanou a také velké drama. To největší asi v kategorii mužů, kde o vítězi kvalifikace nebylo jasno až do samotného konce. Kvalifikace se skládala ze dvou částí. Základní část ovládl Lukáš Záhorský, který o necelé čtyři desetiny vteřiny předčil úřadujícího mistra světa Jakuba Kornfeila. Letos však do formátu kvalifikací přibylo také superpole. Znamená to, že čtyři nejlepší ze základní části mají k dispozici jedno kvalifikační kolo, aby svůj čas ještě stlačili. Prozatímní lídr byl tedy Záhorský s časem 46.331. Kornfeil byl ale při chuti a zajel nejrychlejší kolo víkendu 46.238. Ještě ale nebylo rozhodnuto – posledním startujícím v superpole byl Záhorský, který mohl Kornfeila ještě pokořit. Lukáš Záhorský z týmu Captain Candy dělal co mohl, ale technická závada jej vyřadila ze hry. V tahanici o desetinky vteřiny byl tedy nakonec úspěšnější Jakub Kornfeil reprezentující JETSURF Factory Team.

V kvalifikaci žen se tratí na Brněnské přehradě prohnala nejrychleji Martina Bravencová. Mistryně světa z roku 2017 neponechala nic náhodě a dosáhla na naprosto neuvěřitelný čas 49:499. Nejblíže k ní se dostala Aneta Šacherová s maximem 50.569. Mezi nejlepší tři se dostala také slovenská závodnice Renata Kelemenová. Slovenka dosáhla na 53.644 a do heatů tedy vyrážela ze třetí startovní pozice. Slušně si vedly také čtyři brněnské závodnice, které se všechny vešly mezi nejlepších deset. Klára Sitarová brala čtvrté místo, Martina Lukscheider  skončila šestá, Elisabeta Faitová zaznamenala devátý nejrychlejší čas a desítku uzavřela Barbora Janošková.
V sobotním programu MotoSurf WorldCupu budou na závodníky čekat rozjížďky a poté finálové jízdy, kde se rozhodne o celkovém vítězi.

Zdroj: TZ JETSURF