Český korfbalový národní tým  přivezl 7. místo na Mistrovství světa 2019

Česká korfbalová reprezentace ukončila své vystoupení na 11. MS úspěšně, když poslední den turnaje dokázala porazit třetí tým loňského ME Portugalsko poměrem 17:16 a obsadila konečné sedmé místo mezi dvacítkou nejlepších korfbalových zemí celého světa.

Sedmé místo na světě a pozice čtvrtého evropského týmu znamenají kvalifikaci na World Games 2021, které se budou konat v severoamerickém Birminghamu a rovněž na nový euroasijský turnaj, který bude pořádat Čína na konci května 2020 a je určen pro nejlepší 4 reprezentace z Evropy a 4 z Asie – tedy pro dva kontinenty, které aktuálně dominují korfbalovému světu.

Čeští korfbalisté zahájili cestu za vysněným postupem na Světové hry, což byl hlavní cíl korfbalové reprezentace, druhým místem v základní skupině, kde dokázali porazit Katalánsko 17:14, Nový Zéland 23:11 a podlehli pozdějším světovým šampiónům z Nizozemska 7:23. Do osmifinále pak, díky druhému místu ve skupině, získali přijatelného soupeře v podobě Austrálie, kterou po velmi dobrém výkonu porazili 27:15 a ve čtvrtfinále je čekal další top tým v podobě Belgie. S tou čeští reprezentanti neměli mnoho šancí na úspěch a podlehli 10:27 stejně jako v následném semifinále ve skupině o konečné 5. - 8. místo, kdy nestačili na Surinam 6:18. V posledním zápase světového šampionátu, v repríze souboje z posledního MS, dokázali zakončit turnaj skvělým výkonem a obsadit konečné sedmé místo, což je třetí nejlepší výsledek české reprezentace při šesté účasti na MS.

Trenér Ivo Kracík zhodnotil turnaj následovně: “Přijeli jsme do Durbanu s ambicemi dostat se na Světové hry, což se nám podařilo. Vzhledem ke složení skupin a postupovému pavouku jsme měli velkou šanci bojovat o páté místo, což by pro mě osobně byl splněny cíl. Nicméně zápas se Surinamem nám ukázal, že musíme získat více herních zkušeností, aby se nám nestávali podobné herní výpadky.

Složení týmu: Dominika Drábková, Lenka Faltýnková, Renata Havlová, Vendula Jemelíková, Eliška Jonáková, Denisa Kolářová, Anna Literová, Petr Galíček, Patrik Nguyen, Petr Pešák, Jan Šedý, Petr Šnajdr, Daniel Štefák a Alexandr Vyroubal. Trenéři Ivo Kracík a David Konečný.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.