Korfbalové Mistrovství Evropy 2019 v Přerově skončilo 

PRVNÍ VÝHRA ČESKÉHO TÝMU  

V úterý 15. října 2019 bylo v Prostějově zahájeno korfbalové Mistrovství Evropy hráčů a hráček do 21 let, které pořádal Český korfbalový svaz. Česká korfbalová reprezentace do 21 let pod vedením trenára Ivo Kracíka vstoupila do turnaje výborně a solidním výkonem porazila Katalánsko 15:9, když zápas definitivně zlomila ve druhém poločase. Nejlepší hráčka zápasu Gabriela Hurdálková, která je odchovankyní náchodského korfbalu, zaznamenala čtyři koše a výraznou měrou pomohla k prvnímu velice důležitému vítězství.

Trenér českého výběru Ivo Kracík k zápasu proti Katalánsku řekl: “Zápas jsme si v prvním poločase zkomplikovali sami. Celý zápas byl vyrovnaný a museli jsme bojovat do posledních minut. Jsem ale rád, že jsme museli celý zápas makat a hráči nedostali nic zadarmo. Věděli jsme jak na nás katalánský tým nastoupí a byli jsme na to v obraně připraveni. V útoku jsme bohužel neproměňovali šance tak, jak jsme si představovali. Příprava útoku nebyla špatná, ale hledali jsme v průběhu zápasu střelce. Proto jsem take poměrně intenzivně střídal. Rozdílovým hráčem byl střídající Jan Toufar který v druhém poločase zaznamenal 3 koše.

V dalším zápase pak Češi nastoupili proti Nizozemsku, které je největším favoritem celého šampionátu.

PROHRA S FAVORITEM Z NIZOZEMSKA 

Ve středu 16. října 2019 nastoupil český tým proti favorizovanému týmu Nizozemska kterému podlehl výrazným rozdílem 13:33 (4:20). Vstup do zápasu měli Nizozemci naprosto excelentní a k ničemu naše reprezentanty nepustili. Ivo Kracík zkoušel rozhodit rytmus soupeřova útoku obranou doskoku, ale Nizozemci dokázali reagovat velmi rychle a svůj náskok navyšovali dále až na poločasové skóre 4:20. Ve druhé půli se výkon našich zvedl a česká lvíčata ukázala zaplněným tribunám, že se mohou rovnat i největším hvězdám evropského juniorského korfbalu.

VYPRODANÁ HALA A BITVA S ANGLIÍ 

Ve čtvrtek odpoledne se česká juniorská reprezentace utkala s Anglií a ve hře bylo opravdu hodně, a to postup do bojů o medaile. Vítěz tohoto zápasu měl v pátečním programu zajištěné semifinále proti již jasnému vítěznému družstvu skupiny B, kterým je Belgie. Soupeř našeho družstva Anglie se prezentoval velmi dobrými výkony. Hra Anglie se opírala o famózní střeleckou formu Shane Bucklanda, který byl nejlepším střelcem celého šampionátu s 12 koši.

Ve vyprodané hale svedla česká lvíčata bitvu o semifinále s houževnatým týmem Anglie. Nervy drásající souboj sledovala plná prostějovská hala, která podporovala český tým do posledních vteřin utkání. Ale i přes skvělou kulisu se nakonec z vítězství radoval anglický tým 13:15 (8:8).

Do rozhodujícího zápasu o postup do semifinále vstoupili čeští reprezentanti výtečně a ujali se vedení 2:0. Anglie však rychle skóre otočila a během prvního poločasu se oba soupeři střídali ve vedení. Poločasový výsledek 8:8 dával tušit, že drama bude pokračovat. Na začátku druhé půle šla Anglie opět do vedení a Češi stále dotahovali a dvě minuty před koncem dokázali po střele nejlepšího hráče zápasu Jana Toufara vyrovnat na 13:13. Poslední slovo však měli Angličané a naprosto zaplněná hala na konci zápasu smutnila po porážce 13:15.

SOUBOJE O CELKOVÉ UMÍSTĚNÍ

Finálový den Mistrovství Evropy hráčů do 21 let přinesl zajímavé souboje a stanovil konečné umístění všech osmi zúčastněných zemí. K prvnímu zápasu nastoupili čeští reprezentanti v opakování souboje ze základní skupiny proti Katalánsku a opět to byli naši reprezentanti, kteří od začátku udávali tempo zápasu a nebylo pochyb, kdo získá sedmé místo, zajišťující pozici prvního náhradního týmu na Mistrovství Světa U21, jež se bude v roce 2020 konat na Taiwanu

Druhý zápas dne byl bojem o konečné 5.místo a opět se opakoval souboj ze základní skupiny. Maďarské reprezentační družstvo dokázalo napodruhé porazit favorizované Portugalsko a vybojovalo velice cenné a překvapivé páté místo, když po pátečním vítězství Zlatým košem nad českým týmem dokázalo porazit i dalšího favorita. 

Nejdramatičtějším duelem posledního dne evropského šampionátu pak byl souboj o bronz, jež přinesl nádhernou vyrovnanou bitvu, kterou nerozhodla základní hrací doba a drama se rozhodlo až v prodloužení, které skončilo po úspěšné střele německého Thomase Freuda a německý tým mohl slavit zisk bronzových medailí po výhře 16:15. 

Finále pak nabídlo velmi vyrovnaný souboj až do patnácté minuty, kdy na ukazateli skóre svítilo 6:6. Konec poločasu však ovládli pěti koši Nizozemci a během druhého poločasu svůj náskok navyšovali a zaslouženě zvítězili jasně a mohli z rukou Jiřího Kremly a Martina Šnévajse převzít zlaté medaile pro nejlepší evropské družstvo.

Ivo Kracík k celkovému místění svých svěřenu uvedl: “Sedmé místo nebylo cílem na tomto turnaji, ale vítězství na konec turnaje je vždy pozitivní. Byli jsme blízko zápasu o bronz, ale nevyšlo to. Hráči musí ještě zapracovat na fyzičce a jednotlivých herních činnostech, takže motivace pro budoucnost tady určitě je. Bylo to výborné Mistrovství Evropy, které sice nevyšlo výsledkově, ale zážitek to byl, nejen pro hráče, nezapomenutelný.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.