Konečné účtování Carboniacupu proběhne opět ve Špindlerově Mlýně

V rámci Carboniacupu se letos představila široká škála různých vozů, formulí a závodních speciálů s jezdci již zkušenými, teamy známých jmen i začínajícími jezdci. Celkově se do cupu přihlásilo 223 jezdců z jedenácti států (Česko, Německo, Rakousko, Polsko, Slovensko, Maďarsko, Itálie, Švýcarsko, Chorvatsko, Francie a Holandsko) což je velmi pěkné číslo na jedenáctý ročník mezinárodních amatérských okruhových závodů.

Nejvíce obsazenou skupinou v tomto roce byla skupina A, kam se přihlásilo celkově 71 závodních vozů, v seriové skupině se nám zúčastnilo 62 závodníků, ať už to byli uplní nováčci nebo zkušený závodníci, byli v každém závodě perfektně připraveni a ukázněni, a i zde se bylo na co dívat. Další skupina, která je určena pro speciální vozy jako jsou vozy Pacemaker, Performer, Caterham, KTM-XBow a jiné sportovní verze, zde se přihlásilo celkem 39 jezdců. Ve formulové skupině jezdilo letos celkem 47 jezdců, objevili se i národní formule tato královská skupina se velmi rozšířila. 

Úplné zakončení sezóny teprve chystáme, slavnostní vyhlášení proběhne, doufáme tedy že proběhne, tak jak jste zvyklí a zakončíme sezónu odpočinkem a zábavou všichni společně tak jako předloni, na hotelu Orea Resort hotel ve Špindlerově Mlýně, v sobotu dne 27.11.2021 kde začneme od 16:00h, zde budete moci společně s námi převzít zasloužená ocenění, oslavit a pobavit se s přáteli, bude připravené občerstvení ve formě výborného rautu a dortu, také zábava na ukončení sezóny. Na tento večer pozveme do kapacity sálu a stolů nejen vítěze skupin vypsané níže, ale i všechny jezdce, kteří se zúčastnili nebo kteří chtějí jet s námi další ročník Carbonia cupu. Také sponzory a všechny co se podíleli na fungování cupu. Zde se dozvíte nové informace s otevřenou diskuzí o další sezóně, odnesete si ceny, a hlavně se pobavíte s přáteli nejen o závodech v příjemné atmosféře před zimní přestávkou. Všichni obdržíte pozvánky emailem.

Motokárové závody přes zimní přestávku budou také zachovány, pokud bude možno, včas řekneme termín prvního.

Celkové bodování skupin – zde ve skupině A ze všech letošních jezdců se s nejvyšším počtem bodů umístil na první pozici Dušan Vít se 153b., na druhé příčce se umístili dva jezdci se stejným počtem bodů a to Tomáš Zabloudil a Martin Toth se 129b., a na třetí pozici je Pavel Zeman se 116b.

Ve skupině B ze všech letošních jezdců se umístil na prvním místě Radek Zimmer, který se stal také absolutním vítězem celého seriálu za rok 2021, kdy po sečtení všech bodů získal nejvyšší počet ze všech a to 161b. Gratulujeme :-) na druhé příčce se umístil Josef Hrdlička se 160b. a na třetí pozici je Rado Obrtal se 142b.

Ve skupině C ze všech letošních jezdců se s nejvyšším počtem bodů umístil na prvním místě Jakub Kirchner se 149b., na druhé příčce se umístil Markus Ameseder se 137b. a na třetí pozici je Jan Mareček se 110b.

Ve skupině D ze všech letošních jezdců se s nejvyšším počtem bodů umístil na prvním místě Honza Rieger se 143b. Na druhé příčce se umístil Frank Thalmann se 132b. a na třetí pozici je Hartmut Heidicke se 127b.

První obrovský Putovní pohár získal hned na začátku sezón roku 2012,2013-2014 po prvním závodě v roce 2014 Filip Zelenský, který si jej odnesl po zajetí celkem 3 nejlepších časů zajetých v závodě. Připravený nový Putovní pohár II., který se pro navýšení hodnoty a prestiže pro jezdce, snažíme vždy při motoristických akcích nechat podepsat významnou osobností z motorsportu, putoval nezískaný po sezoně 2015 do dalšího ročníku. Hned tři jezdci měli šanci si jej nárokovat po souboji na prvním závodě sezóny 2016. Kdy si jej po boji odnesl po prvním závodě Dennis Waszek.

V pořadí třetí putovní pohár po zbytek roku 2016 zůstal nezískaný a putoval do sezóny další roku 2017. Pro atraktivnost na nový pohár jsme na něj získali další jména s podpisy, a to Mick Schumacher, Jochen Hahn, Frankie Vojtíšek, Gerhard Ittner a Tomáš Pekař. Tento pohár III. si odnesl poté Vladimír Netušil po zajetí celkem 3 nejlepších časů zajetých v závodě. Nově do sezony 2018 byl připraven v pořadí již čtvrtý putovní pohár, který si po třech nejrychleji zajetých časů odnesl Daniel Hentschel a poté hned také pátý pohár i Karl Heinz Matzinger. V sezoně 2019 a tedy pohár s číslem VI. si odnesl po závodě v Lausitzu Szymon Urbaniak. Další v pořadí VII. si odnesl Lubomír Světinský a poslední VIII., který zdobil originální autogram jezdce F1 Emersona Fittipaldiho si při posledním závodě v Mostě odnesl Honza Rieger.

Vítězové v jednotlivých skupinách do 5.místa, s největším počtem bodů, kteří splnili účast na více jak polovině z letošních odjetých závodů (3x) ale také zároveň na 3 závodních dnech:

Ve skupině A, ve které jezdí upravené cestovní vozy

Ve třídě A s obsahem do 1600 ccm se na 1.místě umístil zaslouženě jezdec Jiří Mika s vozem Citroen Saxo za team Autoklub Mělník, 2.místo patří Matěji Chabrovi s vozem VW Golf 2 z teamu Chabrmotorsport, 3.místo bere Miroslav Pešek s vozem Ford Fiesta jezdící za team Zeknova Czech, 4.místo má Stefan Scheiber s vozem VW Derby z teamu Wildsau Racing team.

S obsahem do 2000 ccm se na 1.místě umístil suverénně jezdec Pavel Zeman s vozem Mazda RX8 z teamu Zeman Racing, 2.místo patří Mirku Pribulovi na Renault Clio jezdící za team Cliocup, ze stejného teamu Zeman Racing patří také 3.místo Jiřímu Zemanovi jedoucímu na Hondě CRX, 4.místo bere Miroslav Beer a 5.místo Zbyněk Čurda.

S obsahem motoru do 3000 ccm se v této skupině umístili následující jezdci, na zlatém 1.místě se umístil jezdec Dušan Vít jezdící s vozem BMW za team Driving Academy Racing. Stříbrné 2.místo má letos Luboš Sázava ten má taktéž vůz BMW jezdící za team GMS Racing team, následující 3.místo získal Miroslav Látr taktéž s vozem BMW z teamu Fučík s.r.o., a 4.místo má Thomas Gerber také s vozem BMW z teamu Gerber Motorsport.

S obsahem motoru do 3500 ccm se v této skupině umístili tito dva jezdci, 1.místo vybojoval Martin Toth s vozem BMW jezdící za team Driving Academy Racing, stříbrné 2.místo náleží Tomáši Zabloudilovi taktéž na voze BMW jedoucí za team Devils Garage.

Další skupina spec. vozů s obsahem motoru do 2000ccm, zde se umístili tito: 1.místo Jiří Sedlák s vozem Škoda 110RS za team JS a 2.místo má Zdeněk Sýkora na voze Honda CRX za team SForza Racing.
Poslední skupinu závodních spec. vozů do 3500ccm uzavírá na zlaté pozici a tím obsazené 1.místo má Christian Arnold s vozem KTM X-BOW GT4 z teamu Arnold.

Skupina B, ve které bojují jezdci se sériovými vozy

Ve třídě s obsahem motoru do 2000 ccm se umístil na 1.místě Miloš Merta, jedoucí na Subaru, stříbrné 2.místo patří Liboru Šajnerovi, který má vůz Toyota GT86 a jezdí za team Cadero Tuning, 3.místo bere Ivo Štajdl s vozem Alfa Romeo jezdící za team Chabrmotorsport a 4.místo bere Libor Bešťák.

Další je skupina sériových vozů s motory do 3000 ccm, zde jí obsadili tito nejlepší jezdci: zlaté 1.místo zaslouženě vybojoval Zdeněk Čurda, který jezdí na BMW za team ZC Racing. Krásné 2.místo náleží Martinu Hanzlovi na Alfě Romeo z teamu PPP, 3.místo vybojoval Milan Zubatý na Fordě Fiesta z teamu Pozdní Sběr, předposlední 4.místo zde má Tomáš Beneš na Alfě Romeo z teamu Elba Racing a skupinu uzavírá 5.místo Lukáš Liebzeit také s Alfou ze stejného teamu.

Předposlední skupinu vozů s obsahem do 3500ccm obsadili jezdci: 1.místo vybojoval Radek Zimmer na voze Lotus Exige z teamu Spirit 711 a 2.místo má Ondřej Frič také na Lotusu a team Cadero Tuning.

Nejsilnější skupinu vozů s obsahem nad 3500ccm uzavírají tito: 1.místo Josef Hrdlička na voze Porsche GT3 jedoucí za team Hrdla Motorsport a 2.místo získal letos Peter Čižmárik který si odveze ocenění se svým vozem Porsche 911 z teamu Profituning, 3.místo má Miloš Pavlanský s vozem BMW M4 a team AREZ Slovakia, 4.místo bere Luboš Nebřenský s vozem AMG GTs z teamu STAVRECO a 5.místo patří Štefanu Cehulovi na BMW M2.

Předloni jsme ještě zařadili novou skupinu B6 - Abarth cupu, kde jezdí zcela totožné vozy Fiat Abarth a zde si ocenění odvezou zaslouženě: 1.místo Rado Obrtal, 2.místo Martin Prič , 3.místo Ondřej Szilágyi ml. 4.místo Pavol Ďurkové a 5.místo Matěj Straka.

Skupina C, ve které jezdí vozy speciální

Zde se ve třídě speciálů s obsahem motoru do 1400 ccm umístili: zlaté 1.místo tímto získává Markus Ameseder z teamu KFZ Technik a vozem Performer, další 2.místo obsadil Markus Höfer z teamu Stonek Racing na voze Performer, a o 3.místo se podělí tito jezdci Friedrich Franz na voze Revolution jezdící za team FF team a Sven Kahnt z Pacemakerem z teamu Kahnt Motorsport.

Ve třídě se silnějšími speciály s obsahem motoru nad 1400ccm obsadili tito jezdci: 1.místo Michal Paclík z teamu M-System Racing na voze Norma M20, 2.místo získal Rudolf Schöflinger s Radicalem z teamu RM Racing, 3.místo získal Jürgen Kapeller také na Radicalu jedoucí za TIBS Racing a 4.místo má Jiří Švec na Peugeot THP Spider z teamu VCC Kolín.

Další je velmi obsazená třída slabších Caterhamů do 1600ccm, kde jsou následující vítězové – zlaté 1.místo letos patří a vybojoval náš pravidelný účastník Jakub Kirchner jezdící za team IVT, stříbrné 2.místo získal Tomáš Frank z teamu White Lives Matter, bronzovou pozici tedy 3.místo má letos Simone Aglietti jezdící za team Lucky Bastard, 4.místo získal Marek Svačinka z teamu GEROtop a poslední 5.místo má Maty Vítek z teamu HTRT.

Silnější vozy Caterham s obsahem motoru nad 1600 ccm opanoval 1.místem jezdec Martin Křeček, který jezdí za team Cutlass, stříbrné 2.místo náleží Tomáši Voldřichovi z teamu SAAGE, 3.místo má Jakub Křeček z teamu Cutlass.

Poslední skupinu určenou pro vozy KTM X-BOW uzavírá vítěz 1.místa Jan Mareček z teamu RTR Projects a 2.místo bere Miroslav Šimon z MR Racing.

Skupina D třída formulí

Zde se ve skupině formulí s obsahem do 1400ccm a motocyklovým motorem umístili: 1.místo vybojoval Honza Rieger s vozem Gloria C8F jezdící za team Rieger Motorsport, následován 2.místo pro Tomem Flemmingem taktéž s Glorií, dále jezdci na formuli BMW za team GF Motorsport 3.místo Markus Dietze a 4.místo Martin Walther.

Ve skupině formulí s obsahem do 1400ccm a automobilovým motorem se umístil jediný jezdec Hartmut Heidicke s vozem Tark-Kavor jezdící za team Heidicke Motorsport.

Další obsazená skupina formulí s obsahem do 1600ccm, zde si 1.místo vybojoval německý závodník Frank Thalmann na voze Estonia 25, 2.místo patří také německému jezdci Heiku Wernerovi za team Werner na voze ADAC.

Předposlední obsazenou skupinu formulí Renault s obsahem do 2000ccm, vyhráli tito jezdci: 1.místo Pavel Machulda z teamu HKC Racing Academy, 2.místo odváží Tomáš Pavel z teamu Classic Racing, 3.místo bere německý jezdec Tim Rädlein z teamu Rädlein Racing a 4.místo si odveze Reinhard Zängler na formuli Opel Lotus.

Poslední skupinu s obsahem nad 2000ccm uzavírá jediný vítěz: 1.místo Jan Čížek se svou formulí Renault jezdící za team Classic Racing.
Zvláštní ocenění ze série závodů Carbonia cupu 2020 - tedy za loňský jubilejní ročník kdy uběhlo 10let od založení seriálu udělíme a předáme zpětně závodníkovi Tomáši Benešovi z teamu Elba Racing za 100% účast na všech závodech, kterého si velmi vážíme.
Skupiny, které zde nebyli uvedeny, byli sice hojně obsazeny, ale zde žádný ze zúčastněných jezdců nesplnil podmínku uvedení do celkového bodování.

Ostatním jezdcům velmi děkujeme za účast, zároveň doufáme, že si skvěle zazávodili, odnesli si alespoň zážitky, nabrali zkušenosti, zdokonalovali jezdecké umění i techniku a získali poháry nebo ceny z některého ze závodu. Těšíme se na Vás v dalším roce.

Nyní se již chystá uvedený závěrečný ceremoniál s vyhlášením nejlepších a vše směřuje k přípravě vozů a organizace na příští ročník. Veškeré informace k danému dni budou uvedené výše v článku zde na stránkách.

V zimní přestávce budeme taktéž opět organizovat motokárové vytrvalostní závody na třech možná i čtyřech různých tratích o hlavní výhru soudky piva a uzené selátko, informace budou včas zveřejněny a bude možno se zase se svým teamem přihlásit.

Na závěr bychom chtěli moc poděkovat celému organizačnímu teamu a pozvat je také na vyhlášení, do něhož patří a jim díky: David Friček - ředitel a technický komisař a ten co to všechno vymyslel, startovním a traťovým komisařům Kačce Martinkové a Tomáši Mohelnickému taktéž za ježdění se Safety Car, poděkování také patří skvělému fotografovi za focení za každého počasí a mnoho nachozených kilometrů v nohách Dušanu Belicovi, zázemí organizačního teamu: manager závodů - Petra Krzáková, Davídek Friček, dále firmě Vyberpohár Mirušce a Mírovi za perfektní přípravu pohárů, Michalovi Drábkovi za měření časů, Vladimíru Rožánkovi – za články před a po závodech s mediální podporou, Radkovi Jirglovi – za mluvené slovo a komentování celodenního dění na závodech a v reportážích, Jirkovi Eichlerovi za natáčení závodů a zpracování reportáže, firmě MK Racing a Martinu Kamišovi, která vám celý rok přezouvala se svým pojízdným servisem na každém závodě pneumatiky i všem ostatním co se podíleli a pomáhali...Jakub Dráb, Dominik Korolenko, Karel Baksa, Pavel Pups, krásné hostesky :-)) sama sobě si mám taky poděkovat?

 Zvláštní poděkování patří také všem zástupcům sponzorů, garantů a partnerů i médiím, bez jejichž materiální či finanční pomoci by to nešlo :-) a všem kteří věnovali další prostředky do závodů.

Za tým Carboniacupu Petra

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.