KONEC OKRUHOVÉ SEZONY VE VELKÉM STYLU. ALIYYAH KOLOC ČEKÁ PRVNÍ NOČNÍ ZÁVOD

Víkendové závody na okruhu Paul Ricard v Le Castellet budou nejen tečkou za francouzským šampionátem sportovních vozů GT4 (FFSA GT4), ale také za okruhovou sezonou týmu Buggyra ZM Racing. Jeho barvy budou na známé trati opět hájit Aliyyah Koloc a David Vršecký s Mercedesem-AMG GT4.

slqh6yr9ngwqgicfrmfqetwiw.jpg

A protože sezona má končit něčím výjimečným, čeká 18letou pilotku a jejího mentora velká premiéra. V sobotu se totiž poprvé postaví na start nočního závodu. První hodinovka na Paul Ricard startuje až krátce po 21. hodině. Druhá bodovaná jízda je na programu v neděli odpoledne.

Aliyyah Koloc má na svém kontě zatím jen závod, který se za tmy dojížděl. V rámci šampionátu FFSA GT4 se v létě ve Spa-Francorchamps startovalo o půl deváté večer. Jenže to byly zcela jiné světelné podmínky, tentokrát se pojede od startu v černočerné tmě.

David Vršecký bude na jihu Francie debutovat na dalším okruhu známém z formule 1, podobně jako letos například v Silverstonu či ve Spa-Francorchamps. Také pro dvojnásobného evropského šampiona v závodech tahačů na okruzích bude čistě noční závod výzvou.

ypl7ge8l4hhvyrlqwkfx2jqz5.jpg

„Takový konec sezony si nechám líbit. Bude to velký boj, protože v tomhle šampionátu vám nikdo nedaruje ani centimetr trati. V Le Castellet je špičková trať, která byla při renovaci navržena jako vzor bezpečnosti pro ostatní světové okruhy. Jsem na ni hodně zvědavý a těším se,“ uvedl zkušený pilot.

Program závodů FFSA GT4 na okruhu Paul Ricard:

Sobota 15. 10.

21:10 První závod

Neděle 16. 10.

14:35 Druhý závod

Zdroj a foto: TZ Buggyra.com

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting