OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Kolomý v cíli Rally Dakar 2019! Peklo na zemi...

Martin Kolomý si na letošním Dakaru prošel doslova peklem. Do cíle v peruánské Limì dorazil na čtvrté pozici v hodnocení semi maratonu. V celkovém pořadí „malého“ Dakaru mu patří pátá pozice. Martin Šoltys byl nucen odstoupit po sedmé etapě hlavního závodu, když se nestihl dostavit na start následující etapy.

Pro mě byl letošní Dakar jednou z nejtìžších soutìží, kterou jsem kdy absolvoval. Dakar opravdu se vším všudy. Peklo na zemi, náročný etapy, opravy. Budu na to hodnì dlouho vzpomínat. Škoda technických problémù, ale to prostě k závodům patří. Dùležité je, že nás Tatra dovezla až do cíle. Chtěl bych poděkovat celému týmu a mechanikùm, protože v okamžiku, kdy nám praskl kardan, mi problesklo hlavou, že je definitivní konec. Kluci dali auto dohromady a díky pořadatelům jsem mohl pokračovat v druhé půlce závodu,“ hodnotil své počínání na letošním Dakaru Martin Kolomý. „Teď nás čeká týmová porada, kde budeme muset vyhodnotit vše pro a proti a uvidí se co dál. Momentálně nemùžu předjímat co bude za rok.“

Na letošní ročník budu vzpomínat dlouho. Pro mě to byl těžký závod. Tím, že se jelo pouze v Peru, tak to bylo hrozně namotaný. Ve srovnání s loňskem to bylo navigačně mnohem složitější. Tìším se na slavnostní podium. Že jsme to nìjak dotáhli až sem po těch všech komplikacích považuji za malý zázrak,“ řekl v cíli letošního roèníku nejnáročnějšího dálkového závodu světa Rostislav Plný.

Tak jsme konečně v cíli. Pořadatelé udělali letošní ročník opravdu extrémně náročný. Technika trpěla, během závodu odstoupilo hodně závodníkù. Vždyť jen v kategorii kamionù startovalo přes 40 posádek a cíl jich v hlavní soutěži vidělo jen třináct. Škoda Martinova vypadnutí, měl zaděláno na krásný výsledek, ale ve sportu se na kdyby nehraje. Mám velkou radost z posádky Martina Kolomého, bojovala se dvěma velkými závadami, přesto to ani jednou nevzdala. Teď budeme muset dát hlavy dohromady, zanalyzovat všechna nasbíraná data a rozhodnout se jak dál,“ bilancoval letošní ročník dakarské rally manažer týmu Jan Kalivoda.

Výsledky 10. etapy Semi-maraton (Neoficiální):

1. Terranova MINI 1:30:30
2. Macík LIAZ +1:58
.......
4. KOLOMÝ TATRA +6:11

Celkové Výsledky Semi-maraton (Neoficiální):

1. Terranova MINI 19:18:09
2. Macík LIAZ +2:38:31
.......................
......................
5. KOLOMÝ TATRA +11:01:22

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.