Kolomý stále drží druhé místo. Už jen těsně. Vrátný hasil hořící kolo

Desátá ze čtrnácti etap Rally Dakar přinesla další řež na špici kamionů. Posádky a motorkář David Pabiška z Bonver Dakar Projectu bojují dál, nejlepší ze soupisky, Martin Kolomý, si s Tatrou udržel druhou příčku. V sevření dvou Rusů s ruskými Kamazy je ale v nelehké situaci.

Jeho pokus přiblížit se vedoucímu Nikolajeovi zbrzdily technické potíže, takže jeho ztráta na lídra narostla ze čtvrthodiny na 32 minut. Třetí Mardějev se k bruntálskému pilotovi navíc přiblížil na minuty dvě.

Tomáš Vrátný zažil nejdramatičtější letošní etapu. Během ní se totiž stal dobrovolným hasičem. „Dlouho to bylo super. Drželi jsem za sebou Mardějeva i De Rooye, jeli jsme pořád kolem desátého místa, jenže… Cena za to byla zajímavá. Začaly nám hořet brzdy a vzápětí vzplála levá zadní pneumatika,“ vypráví Vrátný. „Po uhašení jsme ještě dělali defekt. Pomáhali nám i hasiči, přesto jsme nabrali asi půl hodiny. Do cíle jsme pak museli jet jako slimáci a potom celou noc makali na opravě brzd. Nadýchaní písečného prachu i prášku z hasičáku. Ale dál valime bomby!“

Bonver Dakar Project po 10. Etapě, Cordoba – La Rioja:
Spojovací úsek: 279 km
Rychlostní zkouška: 353 km

Kamiony:
2. Kolomý (Czech Dakar Team/Tatra) -32:23 na prvního
14. Vildman (KM Racing/LIAZ) -4:32:02
16. Spáčil (Czech Dakar Team/LIAZ) -5:26:44
20. Vrátný (Czech Dakar Team/Tatra) -6:05:41
Motocykly:
43. Pabiška (KM Racing/Yamaha 450) -40:28:28

Úplné výsledky a další informace na www.dakar.com


Media Bonver Dakar Project

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.