König na startu mosteckého IDM a Mistrovství světa sidecar

Měsíc před vrcholným závodem sezóny, kterým je Mistrovství světa superbiků (19-21/07), čeká Autodrom Most již tento víkend ostrá zkouška v podobě Mezinárodního mistrovství Německa motocyklů (IDM). Prestižní podnik s účastí českých jezdců v čele s Oliverem Königem, doplní také atraktivní Mistrovství světa sidecar. 

S náskokem pouhých dvou bodů v královské třídě superbike se Florian Alt vydá příští víkend do Mostu na Mezinárodního mistrovství Německa motocyklů (IDM). V ostatních třídách je situace podobně vyrovnaná. Od 21. do 23. června 2024 se na mosteckém autodromu ukáže, kdo nejlépe zvládne dvanáct pravotočivých a devět levotočivých zatáček.

Na startu budou i Češi. Vedle v nejvyšší kategorii startujícího Olivera Königa na Ducati, to budou hlavně v supersportech Filip Feigl a Petr Feigl na Triumphu a Štěpán Zuda na Ducati. V MS sidecar bude mít Česká republika zastoupení v podobě spolujezdce Ondřeje Sedláčka.

Florian Alt (D/Honda) má závodní trať na severozápadě České republiky rád. Obhájce titulu v kategorii Superbike zde před rokem dvakrát skončil na stupních vítězů, z toho jednou na nejvyšším. První vítězství v aktuální sezoně ho však teprve čeká. Osmadvacetiletý Němec z Engelskirchenu ho nutně potřebuje, pokud chce za sebou udržet trojnásobného šampiona IDM Superbike Ilju Michalčika (UKR/BMW). Ukrajinec vyhrál poslední dva závody a soupeře nyní dělí pouhé dva mistrovské body. Alt si minulý pátek nenechal ujít příležitost testovat na Schleizer Dreieck. Zjistil, že nová verze jeho Hondy funguje lépe než ta předchozí, což ho naplňuje optimismem a potvrzuje výsledek jeho jarního testu v Mostě. S Altem, Michalčíkem a Lorenzem Zanettim (I/Ducati) se na čele průběžného pořadí IDM Superbike vytvořila trojice jezdců ze tří zemí. Zanetti vyhrál úvodní závod na Sachsenringu. Souboje jsou těsné a tvrdé, ale spravedlivé. Téměř všichni jezdci v první desítce mají šanci na vítězství. Superbiky dosahují maximální rychlosti přes 300 km/h.

Po rozpačitém začátku sezóny a čtyřech závodech, které nedokončil, si chce Oliver König (Ducati) na domácí trati polepšit. V neděli se ukáže, zda český jezdec dokáže získat i své první mistrovské body.

Také fanoušci závodů sidecarů si v Mostě přijdou na své. Na závody mistrovství světa FIM sidecar se očekává nabité pole v čele s dvojicí Harry Payne/Kevin Rousseau (GB/F) před dvojicí Markus Schlosser/Luca Schmidt (CH/D).

Na trati následuje jeden vrchol za druhým. Program zdobí různé pohárové třídy a víkend IDM je zárukou nepřetržité akce. Ceny vstupného na IDM se pohybují od 125 Kč za páteční vstupenku až po 980 Kč za celý víkend. V ceně vstupného je i volný vstup do paddocku.

TZ a foto: Autodrom Most

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting