Klid před bouří - sobotní dostihy před Velkou pardubickou

Pověstným klidem před bouří by se dala nazvat dostihová sobota 8. října v Pardubicích. V neděli byla totiž na programu 132. Velká pardubická. Sobotní předkrm zahrnoval kvalitní rovinové dostihy, proutěnky a steeplechase. Ty se přesunuly z nedělního programu a dva spadaly do kategorie NL.

Kratší dostih přes proutěnné překážky (3400m.) nesl název Křišťálový pohár města Pardubic a na jeho startu se sešlo 6 koní. Na jejich kvalitu ukazovalo poctivé tempo, které v závěru dostihu přestal akceptovat pouze KSIAŽE PERSJI, a po chybě na posledním skoku nakonec vyklopil ze sedla svého žokeje N.Lovéna. Dostih odvodivší FOLBURG DE PALMA (ž.L.Matuský) se nakonec musel sklonit před outsiderkou POMELLOu (J.Kocman), která odskakovala v kurzu 20:1. Třetí skončil o nos TCHEQUE KING (ž.B.Claudic), čtvrtý MEERADLER (ž.O.Velek) a pátý bělouš CAPIVARI (ž.J.Bartoš).

Pardubice_sobota.jpg

Klasická steeplechase na 4400 metrů - to byla Stříbrná trofej - Cena pivovarů Staropramen a na jejím startu 7 koní. Relativně brzy po startu byl zadržen KING HEART (ž.P.Složil ml.) a na stejném místě, jen o kolo později potkal po chybě stejný osud i STUKEho (ž.L.Matuský). Na posledním skoku to mylně vypadalo, že o vítězství budou bojovat HO MY GOD (ž.B.Claudic) a POPINJAY (ž.J.Myška), nakonec se ale smál ten třetí vzadu - žokej J. Bartoš až neuvěřitelně rozhýbal STERNKRANZe a ten strojovým tempem přelétl oba své soupeře. Druhý doběhl POPINJAY, třetí HO MY GOD, čtvrtý LORD DRAGON (ž.O.Velek) a pátý dokončil FOUDRE D´ALLIER (J.Borč).

Text a foto: Lenka Sklenáková

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.