Když to nevyjde...

Jakub Kornfeil se po Velké ceně Francie těšil ze skvělé kvalifikace, slušného výsledku v závodě a také velkého zájmu fanoušků a médií díky svému dnes už legendárnímu skoku. Před Velkou cenou Itálie na okruhu v Mugellu se mu pak dostalo velké pocty, když vedení závodního oddělení továrny KTM předalo našemu jezdci podepsaný dres trojnásobného mistra světa v motokrosu Jeffreyho Herlingse, který rovněž startuje s číslem 84.

5-1

Víkend v Mugellu Jakub začal velmi dobře také na trati. V prvním tréninku zaznamenal desáté místo a páteční volné jízdy končil jako sedmý. V posledním tréninku před kvalifikací Kubajz vyjel páté místo s časem 1.57:684 a vše tedy vypadalo na skvělý základ pro boje o postavení na startu. Ty si český závodník naplánoval celkem na tři části. V úvodu kvalifikace se mu ale nedařilo. S hodnotou nad minutu a padesát devět vteřin zamířil k mechanikům zhruba po dvanácti minutách. Ve druhém vyjetí to nebylo o moc lepší, když se vracel do garáže až na 25. pozici. Před poslední zastávkou v boxech bylo jasné, že moc času na zajetí rychlého kola už nezbyde. Jakub Kornfeil se na trať vydal necelých šest minut před koncem, takže v závěru stihl dvě rychlá kola. Tam si v čase polepšil, ovšem hodnota 1.57:678 znamenala 1.044 vteřiny odstup od první příčky a až 21. místo na startovním roštu.

7-1

Jakub Kornfeil: „Je to obrovská škoda. Celý víkend se nám dařilo být v horních místech tabulky a kvalifikace se tak pokazila. V prvním výjezdu jsem jel s Phillipem Oettlem. Tam úplně nevyšla spolupráce. Poté, co jsem ho v jednom kole vytáhl, on zaklapl a další kolo už jsme nespolupracovali. V další části jsem sice zrychlil, ale pořád to nebylo to, co bych potřeboval. No a poslední část byla hodně krátká a zbyla nám tam dvě kola. V tom prvním rychlém jsem předjížděl dva soupeře, takže nic moc a v tom posledním se sice podařilo zrychlit, ale opět málo. Sedmá řada je strašná a z dnešního výkonu nemůžu mít vůbec radost. Doufám, že se Martinovi zítra nepodaří utrhnout. To by mohlo znamenat roztrhání startovního pole, což si samozřejmě nepřeju. Motorka funguje fajn, takže zítra se o to poperu se vší vervou!“

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.