Mistrovství světa superbiků: Kdo pojede v Mostě na divokou kartu?

Předposlední červencový víkend (19. – 21. 7. 2024) se na mosteckém autodromu uskuteční šestý podnik letošního mistrovství světa FIM Superbike World Championship. Jako vždy bylo ve hře několik divokých karet. Přidělena byla nakonec jen jedna. Ve třídě WorldSSP bude startovat Filip Feigl, který již druhým rokem úspěšně hostuje v německém šampionátu IDM. Mladý český jezdec se tak poprvé představí v ostré konkurenci světové špičky šestistovek.

Zdroj dynamické sekce: » SBK Most - pre (Fotogalerie)

Mezinárodní motocyklová federace umožňuje přidělit v každé zemi, kde se světový šampionát WorldSBK koná, šest divokých karet, dvě pro každou kategorii. Žádostí přišlo několik, například od Filipa Řeháčka a Olivera Königa. Ti však nakonec svou žádost stáhli a Komise závodů silničních motocyklů navrhla přidělení divoké karty Filipu Feiglovi. „Filipa pochopitelně sledujeme, letos jede stejně jako Oliver v prestižním německém šampionátu Internationale Deutsche Motorradmeisterschaft. Ale na rozdíl od něho ve třídě šestistovek. Ve WorldSSP je letos obrovská konkurence, co jméno, to špičkový jezdec. Takže to Filip rozhodně nebude mít jednoduché, na druhou stranu mu start v Mostě nabízí jedinečnou možnost porovnání se světovou špičkou a získání cenných zkušeností,“ uvedl předseda Komise závodů silničních motocyklů, Matěj Smrž.

„Světový šampionát superbiků v Mostě je jedním z vrcholů motocyklového sportu v České republice a určitě opět přiláká obrovské množství diváků od nás i ze zahraničí. Těší mě, že budeme mít na gridu nejen český tým Jakuba Smrže, ale také čtyři domácí závodníky. Ve třídě SSP300 se můžeme těšit na Petra Svobodu, který už několikrát dokázal, že patří do nejužší světové špičky. Ostruhy ve světovém šampionátu letos sbírá také Filip Novotný. Filip Feigl dostal divokou kartu, a tak máme i v šestistovkách dva zástupce. Kromě Filipa také pravidelně startujícího Ondru Vostatka. Takže čeští fanoušci mají komu fandit a je to pro ně další důvod, proč koncem července do Mostu zavítat,“ doplnil prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček.

Mistrovství světa superbiků zavítá letos do Mostu už počtvrté. Loňská návštěvnost atakovala 54 tisíc za víkend a fanoušci viděli strhující závody, přestože českým jezdcům štěstí příliš nepřálo. Organizátoři letos zatím hlásí prodeje vstupenek o 30 % vyšší než ve stejnou dobu loni. Fanoušci mohou volit mezi základním vstupným na divácký svah a vstupenkami zahrnujícími i vstup do paddocku, kde se odehrává velká část fanouškovských aktivit specifických pro šampionát WorldSBK. Diváci tak mohou nahlédnout i do zákulisí týmových boxů, připraveny jsou autogramiády, setkání s jezdci, pódiové show, ale i mnoho dalších zážitků specifických pro světové superbiky. Jde například o tzv. Victory Lane, při které mohou fanoušci pozdravit své idoly na motorkách z bezprostřední blízkosti. Fanoušci z řad motorkářů si na konci každého dne budou moct užít Bike Parade – společnou jízdu po dráze. Více info a vstupenky na www.superbike-most.cz.

Foto: ADM, Filip Feigl FB/Václav Duška jr.

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting