O víkendu 25. a 26. srpna se v Karlových Varech koná již sedmý ročník akce CITY TRIATHLON Karlovy Vary. Dvoudenní triatlonový festival nabídne v sobotu vyžití pro děti a amatérské závodníky, v neděli přijde na řadu závod Evropského poháru. Do nejkrásnějšího českého lázeňského města se sjedou triatleti z 23 zemí celého světa.

Karlovarský triatlon má 17-ti letou tradici, jako CITY TRIATHLON se koná posedmé. Jedná se o oblíbený závod a s nadsázkou by se dalo říci, že jeho model byl inspirací pro organizátory olympijského triatlonu. Ti v Londýně připravili tratě přímo v centru v Hyde Parku.

I v Karlových Varech budou triatleti zdolávat kombinaci 1500m plavání, 40km na kole a 10km běhu v samém centru lázeňského města. Díky městskému prostředí připravili organizátoři trať kola v sedmi okruzích, běžecká část je tvořena čtyřmi okruhy. Tento model dělá závod mimořádně atraktivní pro diváky, kteří mají neustálý přehled o dění na trati.

V sedmi okruzích cyklistiky budou triatleti pokaždé stoupat do zámeckého vrchu a na konci náročné pasáže se bude bojovat o vrchařské prémie. V běhu si pak diváci i samotní závodníci mohou užívat nádherné lázeňské prostředí, protože poběží v těsné blízkosti tradičních kolonád. Ve finiši se triatlonisté budou cítit jako světové celebrity. Před hotelem Thermal, kde se začátkem prázdnin na červeném koberci procházely hvězdy Mezinárodního filmového festivalu, budou na modrém koberci protínat cílovou pásku.

Sobota bude na triatlonovém festivalu patřit amatérskému sportování. Děti budou bojovat v závodu WITTE Automotive BABY Duathlon, dospělí pak v závodě OPEN a TEAM race. V neděli akce vyvrcholí závodem Evropského poháru. Závod je otevřen i mimoevropským borcům, takže ve startovní listině najdete i sportovce z Kanady, Austrálie či Nového Zélendu. Největším favoritem na vítězství je loňský šampion Jegyr Martyněnko z Ukrajiny.

„Rád bych do Varů pozval všechny sportovní fanoušky, nadšence, hobíky i děti. Festival v krásném lázeňské prostředí máme připravený, tratě jsou atraktivní pro triatlonisty i diváky. Na bezpečnost všech bude dohlížet 120 pořadatelů a 40 policistů. A pochopitelně nezávodní chvilky celého víkendu vyplníme opět bohatým pódiovým kulturním programem,“ připojil pozvánku do Karlových Varů hlavní pořadatel Vladimír Malý.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.