Karel Lavický vicemistrem světa ve windsurfingu v historické třídě budoucnosti

Na Gardě se jel předposlední týden v červenci závod Windsurfer World Trophy 2019 aneb mistrovství světa třídy Windsurfer. Závodu se zúčastnil i olympionik Karel Lavický a vedl si skvěle. Závod se jel na one design longboardech odvozených z původního Windsurfer. To byla prkna, na kterých se závodilo v 80. letech minulého století. A díky tomu se ve startovní listině objevila nejedna legenda světového windsurfingu, jako je například Robby Naish. Nový windsurfer je jedním z adeptů, z nichž s bude vybírat prkno na olympijské hry do Paříže 2024.

Karel Lavický startoval v „medium-heavy category“ a v disciplíně course (závodí se na klasickém olympijském trojúhelníku) vybojoval stříbro. Kromě toho se závodilo i ve slalomu a na programu byla i long distance race a freestyle. Jednalo se o první mistrovství světa této třídy po jejím návratu do rodiny World Sailing. Na startu bylo téměř 200 jezdců z 20 zemí světa. Karlovi se závod podařil, jen o jediný bod zaostal za titulem mistra světa.

Protože máme v září na Gardě mistrovství světa, které je zároveň druhou olympijskou kvalifikací, celé léto zde trénuji. Protože v olympijské třídě RS:X se jezdí málo závodů a já si chtěl také vyzkoušet revír, kde se pojede mistrovství světa, rozhodl jsem se zúčastnit šampionátu ve třídě Windsurfer. Pojal jsem to tréninkově a závod mi vyšel. Konečně mám medaili z mistrovství světa,“ směje se Karel Lavický.

V srpnu se chystám jako trenér s naší juniorskou reprezentací na mistrovství světa třídy BIC Techno 293 do Izraele a potom se hned vracím k tréninku zpět na Gardu. A pak už mistrovství světa, kde se chci pokusit kvalifikovat na svou třetí olympiádu,“ nastínil Karel své plány.

Výsledky: https://www.circolosurftorbole.com/en/events/events-2019/windsurfer-world-championships/

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.