BUGGYRA ZAMÍŘÍ DO MOSTU I LETOS! LACKOVI KAMION PŘIPRAVÍ BUGGYRA ACADEMY FRANCE

Kamion pro Adama Lacka bude!

Přestože tým Buggyra na konci loňského roku oznámil jasné NE evropským truckům a zaměření na vytrvalostní série cestovních vozů a dálkových rally, nakonec na tradiční zastávce evropského šampionátu tahačů na okruzích v Mostě nebude chybět. Koncem srpna se českým divákům představí Adam Lacko, který bude pilovat truck připravovaný v rámci Buggyra Academy France.

 „Jsme velmi rádi, že se nám podařilo dohodnout s týmem Buggyra ZM Racing na jeho účasti na tradiční Czech Truck Prix a že fanoušci tak na startu uvidí českého zástupce Adama Lacka. Bude to skvělá příležitost pro všechny milovníky motorsportu, jak si užít konec prázdnin,“ raduje je Josef Zajíček, předseda představenstva Autodromu Most.

Do Mostu prostě Buggyra patří. V rámci zachování tradic jsme se domluvili s Autodromem Most a nakonec trucky v Mostě do našeho nabitého závodního programu zařadili, abychom potěšili české fanoušky, kteří tradičně plní mostecké tribuny,“ uvedl Jan Kalivoda, šéf komunikace stáje Buggyra.

Zdroj dynamické sekce: » Buggyra - Lacko (Fotogalerie)

Lacko pojede s tahačem, který připravuje Buggyra Academy France. Francouzská odnož akademie má za sebou poslední testy v Nogaru před nadcházející sezonou. „Naše akademie ve Francii pomáhá mladým jezdcům v začátku jejich truckové kariéry. Jejich vzorem je teprve 22letý Téo Calvet, který se už stal šampionem Francie i vítězem Promoter’s Cupu v rámci evropského šampionátu,“ vysvětlil Kalivoda.

Právě s Calvetovým vozem bude Lacko v Mostě bojovat o evropské body. „V Téově autě jsem ještě nikdy nejel, protože má dětskou sedačku. Musí mi tam namontovat tu moji,“ smál se 38letý Lacko. „Auta jsme ale měli stejná, takže v tom nevidím žádný problém. Určitě pojedeme před závody do Mostu na testy, abych se svezl a znovu si na tahač zvykl, ale věřím, že je to jak jízda na kole, ta se nezapomíná“ dodal s úsměvem.

Mostecký sportovní svátek naplánovaný na termín 25. až 27. srpna nabídne vedle diváky hojně navštěvovaného klání závodních tahačů také šampionát  NASCAR Whelen Euro Series. Evropská odnož zámořských NASCARů našla na severu Čech svůj domov a jde o další už tradiční klání na této trati. V NASCAR Whelen Euro Series úspěšně bojuje český pilot Martin Doubek, který se může pochlubit titulem šampiona Euro NASCAR 2.

Text a foto: Buggyra.com

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.