Domácí jezdci bezmála 100 tisíc návštěvníků Czech Truck Prix nezklamali

Jubilejní pětadvacátá Czech Truck Prix na mosteckém autodromu, která se jela o víkendu jako šesté pokračování letošního ročníku evropského šampionátu okruhových tahačů FIA ETRC, přilákala 95 tisíc lidí. „Je to nepatrně méně než loni. I tak jsme s návštěvností velmi spokojeni a děkujeme fanouškům, že vytvořili tak skvělou atmosféru. Zejména domácí jezdci se jim odvděčili skvělými výkony,“ zhodnotil nejprestižnější podnik každoročního kalendáře společnosti AUTODROM MOST její generální ředitel Jiří Volovecký.

C26R3336

První závod tahačů ovládli favorité, Lacko stále s přehledem ve vedení

Suverénním stylem start cíl ovládl první sobotní závod jubilejního 25. ročníku Czech Truck Prix na autodromu v Mostě, který je šestým pokračováním letošního ročníku evropského šampionátu okruhových tahačů FIA ETRC, německý jezdec Jochen Hahn na tahači IVECO. Z druhé řady na roštu vystartoval do závodu lídr průběžného pořadí jednotlivců Adam Lacko z roudnického týmu Buggyra. Držel se na třetím místě, po delším ataku se mu však podařilo udolat Norberta Kisse z Maďarska. V cíli se tak radoval ze stříbrné příčky. Hahn s Kissem se po pěti závodních víkendech evropského šampionátu dělili o druhou a třetí pozici.

C26R3316

Druhý závod, do něhož prvních osm jezdců z prvního klání startuje v obráceném pořadí, pro sebe rozhodl Brit Ryan Smith na MANu. Lacko se musel probíjet dopředu ze čtvrté řady. K posunu na konečné čtvrté místo mu nakonec pomohla i spolupráce s týmovým kolegou Davidem Vršeckým, jenž byl v první jízdě šestý a startoval z druhé řady. Vršecký dojel hned za Lackem, jeho výkon tak přispěl k udržení Buggyry ve vedení Poháru konstruktérů. Skvěle zajela ve druhém závodě Němka Steffi Halm, když v závěru Smithovi „dýchala na záda“. Pro poslední pódiové umístění si dojel její krajan Sascha Lenz.

C26R3106

Adam Lacko po dvou sobotních duelech dál vede šampionát s pohodlným  náskokem šestapadesáti bodů na druhého Hahna. Skvělou atmosféru obou klání vytvořili fanoušci, kteří tradičně v hojném množství zaplnili tribuny, svah i paddock autodromu.

Ani letos nechybí v nabídce FIA ETRC vložené závody, a to série Clio Cup CE a KIA Lotos Race. Úspěch Adama Lacka v domácím prostředí napodobil Tomáš Pekař, který zatím vévodí sérii Clio Cup. V mosteckém prvním závodě startoval až ze šesté příčky, famózní jízdou a za obrovských ovací ochozů nakonec projel cílem jako druhý. Upevnil si tak s přehledem postavení lídra startovního pole.

První nedělní závod Adam Lacko z týmu Buggyra vyhrál stylem start – cíl.

Celé řady napínavých a zajímavých momentů se diváci dočkali také při dvou nedělních závodech truckerů. Adam Lacko z roudnického týmu Buggyra první z nich vyhrál stylem start – cíl, následován Němcem Jochenem Hahnem. Bronzovou příčku bral Antonio Albacete ze Španělska. Druhé měření sil, do něhož prvních osm jezdců z prvního klání startuje v obráceném pořadí, pro sebe rozhodl Brit Shane Bereton. Skvělého výsledku dosáhl Lackův týmový kolega David Vršecký, který odolal dotírající Steffi Halm a dojel druhý.

Mostecký závod tak přinesl Lackovi tři podniky před koncem šampionátu navýšení vedení v průběžném pořadí na 60 bodů před Hahnem, Buggyra posílila svou dominanci v poháru konstruktérů.

Clio Cup

České fanoušky neméně potěšil další český jezdec Tomáš Pekař, který se představil jako skvělý pilot cupového Renaultu. Po sobotním druhém místě v prvním závodě předvedl v neděli skvělou stíhací jízdu a druhý závod dotáhl do vítězného konce. Stejně jako Lacko i on je v pohárovém Clio Cupu lídrem průběžného pořadí. Nelítostné souboje často končící v kačírku předváděli po celý víkend také jezdci dalšího vloženého závodu, série KIA Lotos Race.

Závodní víkend provázel i tradičně bohatý doprovodný program se spoustou zábavy a atrakcí. Novinkou byl Truck Festival, jehož součástí bylo Monster Truck Show. Představení, při němž terénní auta namontovaná na podvozky s obřími pneumatikami drtí koly osobní auta. Adrenalinový zážitek znásobily i honičky v autech, salta, projíždění ohněm, jízda po dvou kolech či smyky. Nechyběla ani sobotní a nedělní spanilá jízda kamionů, jež se festivalu zúčastnily, po závodní dráze.

Foto: Autodrom Most/Ondřej Laušman, Miroslav Grusa | BUGGYRA media

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting