TipCars PRAŽSKÝ RALLYSPRINT SERIES již zítra!

Hlavní hvězdou letošního podniku TipCars PRAŽSKÝ RALLYSPRINT SERIES bude jezdec Per-Gunnar Andersson, který již organizátorům potvrdil účast. SUBARU RALLY ARENA se tak stane svědkem odvety zkušeného Švéda, ověnčeného dvojnásobným titulem JWRC. Ten má co vracet ostřílenému Václavu Pechovi, úřadujícímu šampionovi MMČR 2013. Při poslední přímé konfrontaci na TipCars Pražském Rallysprintu 2011 totiž „Ášín“ bral zlato o 34 sekund a P. G. Andersson, navigovaný krajanem Emilem Axelssonem, se na Fabii WRC umístil druhý o těsných 0,6 s před třetím Jozefem Bérešem juniorem se Škodou Fabia S2000.

Startovní listina čítá třicet posádek s vozy specifikace WRC, R5, S2000 či N a je doplněná několika historiky. Subaru Rally Arena v Praze - Velké Chuchli plně připravena na diváky už od pátku 29. listopadu Po roční pauze navazuje na tradici pražské rally od roku 1995 s krédem RESPEKT K TRATI, RADOST Z RALLY.

ilustrační

Kromě sportovních zážitků, které jistě nabídnou špičky rally sportu reprezentované Václavem Pechem, P.G. Anderssonem, Grzegorzem Grzybem, Janem Sýkorou nebo Vojtěchem Štajfem bude k vidění i show celebrit, kterým učaroval svět rallye. Všechny posádky, jejichž kompletizace se ještě finalizuje, budou závodit na vesměs šotolinové trati v šesti rychlostních zkouškách – RZ1 startuje v 10:00 a první závod série ukončí poslední RZ6 začínající ve 14:30.

Vzhledem k tomu, že pořadatel klade maximální důraz na bezpečnost, doporučujeme sledovat bezpečnostní pokyny a plně se řídit nejen pokyny pořadatelů, ale také zdravým rozumem. V případě, že neukáznění diváci neuposlechnou příkazu pořadatelů a tím ohrozí bezpečnost rychlostní zkoušky, může být z rozhodnutí ředitele rally zrušena.

"Budeme moc rádi, když návštěvníci TipCars Pražského Rallysprintu Series vezmou celou akci především jako show, událost pro dobrou zábavu a budou poslouchat pokyny pořadatelů. Ti je usměrní do bezpečných prostorů, z nichž lze sledovat rallysprintový podnik letos pod sloganem RESPEKT z trati, radost z RALLYE. Jak všichni víme, motorsport je vzrušující, ale může být i nebezpečný. Proto zásadně apeluji na diváky, aby dodržovali zásady bezpečnosti a sledovali závod z předem vybraných diváckých míst", dodává šéf organizačního týmu Petr Mihule.

Vzhledem k termínu a trvale klesajícím teplotám není vyloučen ani povrch pokrytý vrstvou sněhu a ledu. Pořadatel na toto pamatoval a regulemi povolil použití pneumatik s hroty, které řada posádek už chystá pro použití na lednové rakouské Jänner Rallye. Pokud se z nebe sesypou vločky, budou se mít nejen posádky, ale hlavně diváci na co těšit. Pro ně jsou už přichystaná místa na rozlehlé kryté tribuně Dostihového závodiště Praha - Velká Chuchle a také vyhrazená divácká místa s organizovanými přechody. 

ilustrační

 

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting