Fantastický Ježek vybojoval první podium v sezoně, v Assenu dojel třetí

Český motocyklový závodník Ondřej Ježek z týmu TripleM by Barni Racing Ducati má po závodním víkendu důvod k velké radosti. Ve druhém podniku sezony vybojoval na okruhu v nizozemském Assenu skvělé třetí místo a v průběžném pořadí Světového poháru Superstock 1000 mu rovněž patří třetí pozice.

Medailové umístění se v Assenu ale nerodilo vůbec lehce. Ondra stál na roštu na pátém místě, ale start se mu stejně jako před týdnem v Aragonu moc nepovedl. „Startér to trošku přidržel na červených světlech a spojka to úplně nevydržela. Odstartoval jsem proto velmi špatně a jezdil kolem sedmého místa,“ řekl Ondra.

Jenže pak se na trati začaly dít věci. K vidění bylo mnoho pádů a český jezdec měl štěstí, že se karambolu vyhnul. „Byla to klika, že jsem nezůstal v hromadných pádech prvního kola. Speciálně pád Tamburiniho na cílové rovince se odehrál přímo přede mnou,“ prozradil Ondra.

Závod tak přerušily červené vlajky a trať se musela odklízet. Nakonec bylo rozhodnuto, že se místo čtrnácti kol pojede devět.

„Zase jsme se seřadili na startu a já před sebou měl kvůli absenci Tamburiniho trochu volněji. Ale ani druhý start kvůli spojce za moc nestál. Do první zatáčky jsem pak začal brzdit velmi pozdě a hodně riskantním manévrem, protože to v tu chvíli ani jinak nešlo, jsem předjel Masseie a jednu za Yamah. Dostal jsem se na čtvrté místo za De Rosu. Brzy jsme spolu předjeli Marina na Yamaze a začali stíhat vedoucího Savadoriho. Škoda že mě v posledních kolech chytla křeč do pravé ruky, se kterou jsem se tu potýkal celý víkend. Musel jsem zpomalit a hlídat třetí místo,“ zhodnotil zbytek závodu Ondra, který je s pódiem velmi spokojený.

„Mám velkou radost a chtěl bych velice poděkovat týmu, který odváděl výbornou práci po celý víkend v Aragonu i Assenu. Také jsem rád, že jsem udělal radost mému hlavnímu sponzorovi Pavlu Faiereislovi, jednateli firmy FANY Gastroservis. Ten se po dlouhé době přijel na závody podívat a hned to takhle pěkně vyšlo. Naši dvoutýdenní štaci končíme šťastně a těšíme se na Imolu, kde bychom chtěli být ještě silnější,“ uzavřel povídání Ondra.

Ježek

Zvítězil Ital Savadori na Aprilii před svým krajanem De Rosou na Ducati. V průběžném pořadí vede právě Savadori, který má na kontě 45 bodů. Druhý De Rosa Jich má 33, Ondra jich má 27 a je třetí. Další závod bude hostit okruh v italské Imole a to 10. května.

Ježek

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.