Jezdci týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra vyšli na Nurburgringu bodově naprázdno, Makeš v Brně zajel nejlepší výsledky sezóny.

Druhý podnik letošní sezóny Lamborghini SuperTrofeo zavedl jezdce na legendární Nurburgring, kde se uskutečnil třetí a čtvrtý závod letošní sezóny.

Ačkoli odjížděli svěřenci Jiřího Mičánka jr. do Německa s dobrou náladou a plně naladěni na souboje v nejrychlejším pohárovém klání starého kontinentu, ne vše dopadlo tak jak by si sami přáli. „Nevím co na to říci. Měli jsme vše ve svých rukách. Testovali jsme, auta byla perfektně připravena, kluci zde již jeli v loňském roce, a přesto všechno se nám podařilo zaznamenat výsledky, na které raději všichni rychle zapomeneme,“ říká Jiří Mičánek jr. a dále dodal, „Amatérská posádka Kurt Wagner s Liborem Dvořáčkem měla skvěle našlápnuto k pódiovému umístění. Těsně před časovým oknem pro povinné zastávky v boxech, došlo na Kurtově autu k defektu levé zadní pneumatiky. Žel se to stalo opravdu příliš brzy a tak Kurt musel po výměně kola vyjet ještě jednou zpátky. Přitom však podcenil nízkou přilnavost nenahřáté pneumatiky a v nájezdu do první zatáčky dostal smyk a nárazem do svodidel poškodil větší část auta. A protože v Německu byl náš program nahuštěn do jediného dne, nestihli jsme v krátké čtyřhodinové přestávce, nic víc, než sbalit a připravit auto na návrat domů do Brna.“

„Rychlá posádka Jakub Knoll a Bronislav Formánek, pak v obou závodech doplatila na chyby při střídání. Bylo to jako ze špatného filmu! V obou případech zajížděli jezdci do boxů na pozici zajišťující třetí místo ve třídě. Oba se však v průběhu střídání dopustili jezdeckých chyb, které je stály pokaždé ztrátu minimálně 20 vteřin. Kvůli tomu pak byli v obou závodech klasifikování na konci druhé desítky a jejich bodový zisk se tak nijak nerozšířil,“ tak popisuje Mičánek průběh druhého závodního víkendu Lamborghini Supertrofeo na Nurburgringu. O poznání lépe se v Brně dařilo týmovému juniorovi Michalovi Makešovi s Cuprou v závodech TCR Eastern Europe. „Michal perfektně využil znalosti domácí tratě a od prvního tréninku obsazoval pozice na hranici první pětky, kterou udržel i v samotných závodech. V tom prvním byl Michal klasifikován na místě pátém a v tom druhém, závěrečném, vybojoval skvělých 12 bodů za čtvrté místo. Michal se tak stal nejlepším českým jezdcem celého víkendu a před závěrečným podnikem na Hungaroringu si vytvořil  dobrou výchozí pozici k útoku na třetí místo v absolutním pořadí,“ dodává Jiří Mičánek na závěr.

TZ Buggyra media

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting