hkc racing teamDalší úspěšnou misi splnili závodníci mosteckého HKC Racing Teamu při víkendovém podniku motokárového mistrovství ČR na okruhu v Sosnové u České Lípy. Dan Skočdopole, Jan Janovský, Ondra Nigrin i Adam Králík během víkendu vystoupili minimálně jednou na podium a v celkovém hodnocení šampionátu posílil své pozice vesměs v první desítce svých kategorií.

 

Honzík Janovský spolu s Ondrou Nigrinem statečně bojovali ve třídě Easy 60 a v kvalifikaci obsadili třetí a čtvrté místo. Důležitá startovní pozice na špici startovního pole se hned v první jízdě vyplatila Nigrinovi, když zvítězil. Ve druhé bodované rozjížďce dojel pátý a za víkend bral body za celkový bronz. Janovský se v prvním závodě po ošklivě vypadající skrumáži propadl hodně dozadu, ale nevzdával se a snažil se protlačit zpátky na špičku. Smůla se ho ale držela dál a lepší, než osmnácté místo bohužel nezískal. Ve druhém závodě se hned po startu prodral na první místo a celé startovní pole dokonce vedl. Pak ovšem přišly komplikace v podobě předjíždění jezdců pomalejších o celé kolo a následoval propad. V cíli z toho však bylo velice slušné čtvrté místo a vzhledem k nevydařenému prvnímu závodu celkově desátá příčka.

Dan Skočdopole v kategorii Bambini obhajoval pozici favorita a v měřeném tréninku získal druhé místo na startu. V obou závodech si vyjel bronz a celkový součet dosažených časů mu vynesl dobré body za čtvrté místo.

Ve třídě Easy 60 Mladí pro závodníky do devíti let průběžně vede Adam Králík a po třetím místě z kvalifikace získal bronz i v první rozjížďce. Ve druhé jej ale potkala nepříjemnost v podobě nevybíravého ataku soupeřů, po kterém zůstal na okamžik mimo trať. Přesto se ještě vrátil do boje, dokázal dojet osmý a v celkovém hodnocení víkendu uhájil třetí příčku.

"Byl to celkově hodně vydařený víkend a v týmu panuje spokojenost," hodnotil Sosnovou šéftrenér malých závodníků Ivan Houzák. "Obrovská konkurence a taky vyrovnanost jezdců připomínala špičkové evropské podniky v Itálii, Německu a Rakousku. Z osmi nejrychlejších jezdců v každé kategorii mohl vyhrát vlastně kdokoli a závodilo se kolo na kolo, bok po boku. Karamboly a střety ke kontaktním závodům motokár patří a s tím rizikem jezdci do bojů jdou. V rámci činnosti HKC Akademie motorsportu jsme tak postoupili zas o kousek dál ve výuce a výchově mladých talentů. Sezóna pokračuje ve druhé půlce srpna zase v Písku, kde se pojede nejdříve KC Cup a posléze opět další podnik oficiálního mistrovství republiky. Cíle v podobě dalších bodů jsou ted jasné," dodal šéftrenér.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.