JEZDCE BUGGYRA ACADEMY FRANCE ČEKÁ NÁROČNÁ SEZONA

Víkendovými závody na okruhu Paul Ricard v Le Castellet startují piloti Buggyra Academy France novu sezonu francouzského šampionátu v závodech kamionů na okruzích. Vedle osvědčeného tria Téo Calvet, Raphaël a José Sousovi akademie letos přivítá v několika závodech také nového člena – francouzského pilota Kevina Jimeneze.

Letos se mají francouzští diváci na co těšit. „Je to nejlépe obsazený ročník. Celou sezonu pojede 31 kamionů, přihlášek bylo dokonce ještě o pět víc. Přitom pamatuju dobu, kdy jich bylo jen třináct. Podle mého názoru se z francouzského šampionátu staly nejkvalitnější truckové závody na světě. O to náročnější bude obhajoba našich pozic, vždyť Téo Calvet je úřadujícím šampionem a Buggyra Academy France ovládla hodnocení týmů,“ vysvětlil šéf Buggyra Academy France Fabien Calvet.

Novou tváří týmu se stal Kevin Jimenez, který má bohaté zkušenosti z okruhových závodů. Francouzský šampion v poháru identických vozů Peugeot 208 z roku 2017 letos bojuje v evropské sérii GT4. V barvách Buggyry se představí už nyní v Le Castellet. V této sezoně má v plánu odjet celkem dva až tři truckové podniky. Vedle Téa Calveta zůstávají v barvách Buggyra Academy France Raphaël Sousa a jeho otec José.

O tom, že akademie už ve Francii získala velké renomé, svědčí partnerství se značkou Mercedes. „Téo se stal ambasadorem koncernu Daimler, což je fantastické. Navíc máme dalšího nového partnera, Romano Energy. Jedná se o společnost, která vyrábí extrémně kvalitní biopalivo, což je v dnešní době s důrazem na ochranu životního prostředí krok dobrým směrem. A do třetice, Téa bude podporovat významná francouzská logistická firma Aftral,“ vyjmenoval Fabien Calvet nové partnery Buggyra Academy France.

Co se týče techniky, na vozech se toho moc nezměnilo. „Asi nás čeká vyrovnanější boj, protože MAN udělal další změny na motoru, ale určitě chceme bojovat o titul. Máme jeden z nejlepších týmů a určitě nejlepší mechaniky v paddocku. Na to vše se můžeme spolehnout, ale na trati nás čekají vyrovnané boje,“ dodal Fabien Calvet.

Paul Ricard je jedním z nejmodernějších světových závodních okruhů. Kamiony pojedou na jeho 3 800 metrů dlouhé verzi s deseti zatáčkami.

Kalendář francouzského šampionátu kamionů na okruzích 2024:

24. – 26. 5. Paul Ricard
22. – 23. 6. Nogaro
6. – 7. 7. Magny-Cours
28. – 29. 9. Le Mans
26. – 27. 10. Alb

TZ: Buggyra.com

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.