V sobotu 25. srpna se ve Žďáru nad Sázavou koná 10. ročník mezinárodního závodu ve středním triatlonu, který je mistrovstvím republiky na vzdálenostech polovičního ironmanu. PILMAN je zároveň předposledním dílem v prestižním seriálu Českého poháru FORD CZECHMAN TOUR.

Tradiční závod čeká jubilejní desátý ročník a triatlonisté budou muset zdolat tratě polovičního ironmana. Ve Žďáru pořadatelé připravili distance 1,9 kilometru plavání, 93 kilometrů na kole a na závěr běžecký půlmaraton.

Plavat se bude v Pilské nádrži. Cyklistickou část triatleti absolvují ve třech okruzích na trase Polnička – Račín – Vepřová – Malá Losenice – Velká Losenice- Vepřová – Račín – Polnička – Pilská nádrž. I běh je připraven ve třech okruzích kolem Pilské nádrže.

Startovní listina čítá už více než 170 jmen, což je důkazem, že se závod líbí. Sami triatlonisté řadí PILMAN triatlon mezi ty nejlepší pořádané na území České republiky. Nejzvučnějším jménem startovní listiny je zřejmě Martin Krňávek, který se před měsícem blýskl na mezinárodní scéně. Na mistrovství světa v dlouhém triatlonu ve španělském městě Victoria-Gasteiz skončil na skvělém pátém místě.

Start jednotlivců je naplánován na 11. hodinu. Nechybí ani dětské cyklistické závody. Pořadatelé pro nejlepší závodníky připravili finanční odměny v celkové výši 40 tisíc korun.

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.