Je tu finále Albert Triatlon Tour!

V sobotu 9. září 2012 vypukne v Praze před Galerií Butovice očekávané finále série dětských závodů Albert Triatlon Tour. Závod odstartují moderní pětibojař David Svoboda, který na olympiádě v Londýně získal zlatou medaili a patron celého projektu Tomáš Slavata. Vítěz finálového závodu získá zájezd do sportovního tréninkového kempu.

Více než 1000 malých amatérských závodníků z dětských domovů i široké veřejnosti, přes 40 besed v dětských domovech s triatlonistou Tomášem Slavatou, profesionální sportovní klání ve 13 městech po celé České Republice, více než 140 rozdaných značkových kol a hlavně úžasná atmosféra, spousta adrenalinu, potu, slz ale i radosti, smíchu a štěstí. I tak lze shrnout letošní druhý ročník Albert Triatlon Tour.

Finálové závody vítězů regionálních kol odstartuje v Butovicích ve 12 hodin jako vždy patron akce Tomáš Slavata. Český triatlonista a nositel ceny Mezinárodního Olympijského výboru však bude mít zlatého pomocníka. Tím bude moderní pětibojař David Svoboda, který na olympijských hrách v Londýně vybojoval zlatou medaili. Malí i odrostlejší sportovci se opět utkají ve třech disciplínách. „Kachnách“, jízdě na kole a běhu. Vyhrát mohou holky i kluci ve věku od 5 do 18 let. Vítěz získá zájezd do sportovního tréninkového kempu v zahraničí.

Kromě malých vítězů regionálních kol jsou zváni i všechny děti z okolí, které se závodů ještě nezúčastnily a rády by zkusily své štěstí. K dispozici jim bude jako obvykle profesionální zázemí s koly i helmami k zapůjčení, chybět nebude občerstvení a doprovodné soutěže. Raritou na místě bude zapůjčené šlapací kolo od firmy Nano Energie,  na kterém si budou moci děti našlapat tolik energie, aby stačila na rozmixování ovocného fresh nápoje. Vítáni jsou i všichni fanoušci a to nejen z řad rodičů, babiček, dědečků, tetiček a strýčků.

Cílem Albert Triatlon Tour  je spojit rozdílné světy dětí a ukázat, že i přesto zlé, co nás v životě potkává, není důvod nežít své sny a vzbuzovat lítost, ale bojovat. Právě díky sportu mohou tyto děti v životě nalézt dostatek sil na to, aby se dokázaly postavit překážkám.

albert triatlon

Albert Triatlon Tour je celorepubliková série triatlonových závodů pro děti z dětských domovů a pro širokou veřejnost, kterou organizuje Nadační fond Albert ve spolupráci s profesionálním triatlonistou Tomášem Slavatou. Tento sportovní projekt je podpořen finančními prostředky charitativního projektu značky Albert „Nadační fond Albert dětem“ a svým nákupem na něj přispěli zákazníci prodejen Albert. Cílem projektu je vzbudit v dětech z dětských domovů vůli a chuť udělat něco pro svůj úspěch, přivést děti ke sportu, probudit v nich soutěživost, zdravé sebevědomí a motivovat je.

albert triatlon

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.