Je to úplně jiné… říká Jakub Kornfeil

Dva závodní víkendy v řadě má za sebou Jakub Kornfeil, co by stálý účastník kompletního šampionátu třídy MotoE pod hlavičkou MotoGP. A mezitím co ten první byl určený zvykání si na zcela nové prostředí, tak v tom druhém si český jezdec již připsal na své konto první bodový zisk za 12.místo.

_DSC7814

Suma sumárum se dá říct, že oba dva víkendy lze nazvat pozitivními. Život někdy nabídne neobvyklé řešení a tak když jen pár měsíců po té, co oficiálně oznámil ukončení své závodní kariéry, dostal Jakub Kornfeil nabídku závodit v nové kubatuře MotoE, navíc v týmu WithU Motorsport, který je součástí seskupení týmů pod hlavičkou malajského koncernu Petronas, tak vůbec nebylo o čem přemýšlet. Být součástí něčeho tak prestižního a mít jako první český jezdec tu možnost vyzkoušet si závodit na E-biku, se přeci neodmítá, navíc jako plnohodnotný účastník celého seriálu a ne jen jako pouhý záskok, jak se mylně uvádí.

_A924216

Jakub Kornfeil: „Žádný začátek není jednoduchý a musím přiznat, že to pro mne bylo hodně složité. Nabídka závodit v této sérii přišla neočekávaně a vznikla díky známosti mého agenta s designérem / grafikem a umělcem Alexem Mazzocchettim, jenž pro celý tým Petronas a i WithU Motorsport vytváří kompletní grafiku. Zájem ze strany týmu byl rovněž enormní, už i kvůli vazbám z minulosti a tak bylo celé jednání velmi rychlé. Nyní mám za sebou dva víkendy na motorce, na níž jsem nikdy předtím neseděl, ale byla to výzva a velmi zajímavá. Rovněž se přiznám, že jsem nadšený z toho, jakým progresem se posunujeme vpřed a jak se stále přibližujeme soupeřům. Adaptovat se na velkou motorku, a hlavně pak těžkou motorku, která potřebuje úplně jiný odlišný styl ježdění v tak krátkém čase je opravdu složité, o to více pak, když máte k dispozici jen velmi málo kol pro samotné zažití si zcela jiných návyků. Z tohoto pohledu se cítím dobře a jsem spokojený s prací, kterou jsme během těch 14 dní v Jerezu odvedli. Tým je skvělý a opravdu je to fantastické znovu závodit. První závod byl velmi složitý už jen z toho důvodu, že jsem vůbec nevěděl, co od toho mám očekávat, obzvláště při vědomí, že jsem přišel do této nové třídy z malých motorek. Ten druhý však byl již s nasbíranými zkušenostmi o poznání lepší, když jsem dokázal bojovat i s ostatními soupeři a opravdu jsem si ho celý užil. Motorka jako taková je samozřejmě jiná, než na co jsem byl doposud zvyklý a časem Vám někde nabídnu i hlubší rozbor toho v čem a jak se s ní má závodit, co jsem však chtěl říct, že byla po celou dobu ze strany týmů pečlivě připravena. Měl bych zapracovat na startech a stále mne čeká ještě notná porce učení, jak nejen vylepšit své časy, ale jak v určitých sektorech na trati jet drobně jinak. Za body z druhého závodu jsem samozřejmě rád, je to hodně motivační a doufám, že to udělalo radost jak majiteli týmu Matteo Ballarinovi, tak i Johanu Stiegefeltovi, jako i všem sponzorům a partnerům týmu, ale i mým osobním a fanouškům rovněž. A abych byl upřímný tak po té co mne poslední dobou drobně svrběly ruce, tak se nyní již nemůžu dočkat dalších závodů v září v italském Misanu“.

_A924316

_A922130

TZ a foto: media@jakubkornfeil.com

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.