Mrzí mě ta krize, i tak je to nejlepší výsledek mé kariéry, hodnotí triatlet Dvořák evropský šampionát

Český triatlonista Ladislav Dvořák obsadil na mistrovství Evropy v polovičním ironmanovi v Pagueře na Malorce skvělé 10. místo a nebýt krize v běžecké části, mohl dopadnout ještě lépe. I tohle ale bere jako velký úspěch, o kterém se nebojí mluvit jako o tom největším v dosavadní kariéře.

Dvořák

Dvořák do Paguery na Malorce dorazil týden před závodem, aby se mohl v dějišti co nejlépe připravit. Podle vývoje sezony to totiž pro něj měl být vrchol sezony. „Na místo jsem dorazil týden dopředu a stihl dva cyklistické tréninky. Trať cyklistiky byla profilově i technicky náročná a trénink na ní do závodu hodně přínosný, pro kvalitní výkon nepostradatelný. Dále jsem absolvoval tři lehčí běžecké tréninky, z toho jeden na trati běhu a skoro každý den plavecký trénink v moři či bazénu,“ prozradil Dvořák, jak trávil dny před závodem.

Jenže pak přišel den D, hodina H a zazněl startovní výstřel. „Výborně se mi povedl start do plavání, kdy jsem byl mezi vedoucími závodníky. Po otočce proti slunci se ale vedoucí skupina rozdělila. Já jsem bohužel zůstal ve druhé polovině a moře opouštěl na 16. pozici,“ uvedl Dvořák k úvodní disciplíně. Pak přišlo na řadu 90 kilometrů cyklistiky.

„Po nasednutí na kolo jsem se cítil výborně a začal tvrdě pracovat na zlepšení pozice. Společně s dalšími výbornými cyklisty jsme ve druhém okruhu dojeli první skupinu a do depa jsem přijel jedenáctý. Sice se ztrátou na prvního Molinariho, ale v kontaktu s druhým Paisem,“ řekl Dvořák k cyklistice. Druhé depo mu vyšlo na jedničku a do závěrečného půlmaratonu vybíhal z pátého místa.

„To se mi dařilo držet prvních pět kilometrů. Do poloviny běžecké trati jsem se pak pohyboval na 6. místě s dohledem na medailové pozice. Bohužel jsem cítil, že v horku, kdy bylo 32 stupňů a na přímém slunci rychle ztrácím síly. Po velké krizi v posledním okruhu jsem byl rád za udržení 10. místa. I když mě mrzí velká krize na běhu, bez které mohl být výsledek ještě lepší, jsem hodně spokojený. Jedná se o můj nejlepší výsledek v kariéře,“ neskrýval Dvořák velkou radost. Zároveň doufá, že během přípravy na další sezonu stihne hodně tréninků s ikonou českého triatlonu Filipem Ospalým.

„Nyní mě po sezoně čeká velký odpočinek. Lehce začnu trénovat během prosince a s tvrdým tréninkem začnu od ledna. Doufám, že v zimě a na jaře budu moct zvládnout co nejvíce tréninků s Filipem Ospalým a výkonnostně se zase trochu posunu. Rád bych ještě poděkoval mému klubu EKOL teamu, ČTA, rodině a všem ostatním, co mi drželi palce a podíleli se na mé přípravě,“ uzavřel Dvořák.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.