Jarní počasí vylákalo do ulic i historiky z Pecky

Hezké počasí přilákalo ke startu 4 desítky historiků ze Seriál Historic, který volně navazuje na tradici pořádání jízdy pravidelnosti historiků pod názvem Historic Krkonoše.

Jízda pravidelnosti historiků umožnila start max 40 posádkám a auto muselo být vyrobeno v letech 1945-1993, automobily musely odpovídat dopravním předpisům pro provoz na pozemních komunikacích a musely být po celou dobu označené startovními čísly, které dodal pořadatel akce.

Celkem byly pro účastníky připraveny 4 etapy o délce ca 400Km a pořadatelé při průjezdech bedlivě sledovali, jestli posádky nepřevyšují stanovený maximální limit pro km/h. Pokud ho překročí více jak o 10Km/h hrozí vyloučení ze soutěže.

Start soutěže naplánovali organizátoři již na pátek 14.4. a po večeři nastoupili posádky na první své kilometry první etapy. Po přespání pak pokračovala jízda převážně po silnicích II a III třídy i druhý den.

A koho jsme letos mohli zahlédnout na silnicích v okolí Pecky, nebo Jilemnicka? Například německé vozy Wartburg, Škodovky 130RS, 1000MB, Rapid, Innocenti Mini, Opel Ascona, Ford Fiesta, nebo Volvo Amazon. Celá startovní listina je k dispozici zde: startovka pecka 23.pdf (cbaul-cdnwnd.com)

Vláďa Rožánek, Historic Pecka 2023

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.