Japonská cesta Pavla Zemana

Pavel Zeman ze Sokolova patří mezi pravidelné účastníky okruhových závodů Carboniacupu, zeptali jsme se jaké závody letos plánuje a představil nám i svou techniku, se kterou soupeřům někdy ukazuje svůj výfuk.

Pavle, kdy začala vaše okruhová kariéra, stála za tím zkušenost z trenažérů, nebo jste chtěl jet hned na ostro?

Moje okruhová kariéra začala sezónou v roce 2017 v seriálu Carboniacup ve skupině B v cestovních vozech s mojí Mazdou RX-8. Zkušenosti se závodění jsem měl jen z PC her, na nějaké soutěžní úrovni jsem se simulátorům nevěnoval. Vždy jsem měl rád rychlou jízdu a uvítal jsem možnost se účastnit v tomto super okruhovém seriálu Carboniacup. Tak jsem koupil Mazdu RX-8 a šlo se na to . J  Na okruhovém závodění se mi líbí, že člověk může tlačit sebe i techniku někdy až za hranu a souboje na trati s ostatními vozy. To třeba při vrchařských závodech úplně nejde.

Kde se odehrála první okruhová zkušenost, či prozraďme jak dopadla?

První můj závod byl v seriálu Carboniacup v Mostě, který dopadl neslavně, odstoupil jsem již v tréninku po problémech s odléváním motorového oleje do sání.

Vaše japonská technika není v českých lokalitách tolik obvyklá, prozraďte nám něco o vaší technice, zajímalo by nás jaký vůz patří k vašim snům, které by se také mohly v budoucnu realizovat?

Jezdím s  Mazdou RX-8 ve skupině A upravené cestovní vozy do  2000 ccm. Motor je netradiční Wankel, jeho konstrukce mu umožňuje točit 9 500 otáček. Má zadní náhon a proto je s ním jízda docela zábavná :-D Mám v plánu vyřešit sekvenční převodovku a tím Mazdu ještě zrychlit. Do budoucna by mi zajímal třeba nějaký monopost, po testování formule Campus v Mostě mám pocit, že by mi formulový vůz docela sednul.

Závody Carboniacupu jezdíte již delší dobu, hlavně ty mostecké, který okruh si u vás vysloužil pověst toho TOP a proč?

TOP okruh na kterém jsem do teď závodil je Maďarský Hungaroring kde se jezdí i formule 1. Líbí se mi na něm převýšení, že má technické ale i rychlé úseky. A slepá zatáčka číslo 4  přes horizont tak tu úplně miluji. Samozřejmě Mostecký okruh  se mi také líbí a nemůžu ho nezmínit. J

Jak jste spokojený s letošními závody, kterých klání se případně zúčastníte?

S letošní sezónou panuje spokojenost, zatím se jel dvojzávod na Slovakiaringu, kde jsem vyhrál oba závody a dále pak závod v Maďarsku na Panoniaringu. Tam jsem po technických problémech dojel na třetím místě. Teď je třeba připravit techniku na závody v Mostě. Plánuji odjet celou sezónu Carboniacupu, pokud to okolnosti dovolí.

Napadá Vás něco, by jste rád vzkázal přes média svým fanouškům?

Rád bych všechny fanoušky motosportu pozval na závody v Mostě 14.07.2021, doufejme že již budou moci přijít diváci. Uvidí spoustu zajímavých aut a monopostů a také určitě spoustu soubojů na trati.

Na závěr chci poděkovat všem fanouškům co mi drží palce, také rodině a partnerům našeho týmu. A zvláštní poděkování patří organizátorům Carboniacupu za to, že můžeme tento seriál závodů jezdit i v této těžké době.

Vláďa Rožánek a za rozhovor děkujeme Pavlu Zemanovi, popřejeme hodně úspěchů při závodech.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.