Janovice zdramatizovaly pořadí před finále!

Předposlední díl OffROAD Maratonu se jel uplynulou sobotu na trati v Janovicích nad Úhlavou. V obou tříhodinovkách dominovali favorité: čtyřkolkář Martin Miřejovský a motorkář Lubomír Vojkůvka. Na absolutní špici mezi auty se po krátké přestávce opět vyšvihl KB System offroad team se speciálem nad dva litry, loňský mistr sezony. Pouhé čtyři body ho nyní dělí od vedoucího KUBI teamu Geneve.

Offroad

OffROAD Maraton Janovice začal krátce po sedmé hodině závodem čtyřkolek. Tři a půl kilometrů dlouhá trať nabídla různorodý povrch, který prověřil i technickou zdatnost offroadových jezdců. Poslední letošní tříhodinovku si nenechalo ujít přes padesát strojů. Nakonec ji absolutně vyhrál Martin Miřejovský z Teamu Max 2, který o kolo porazil druhého Luboše Kuncíře z Kaskadér týmu. Oba brali zlato a stříbro mezi mistrovskými sportkami. Třetí celkově dojel Rostislav Plný z RP interier, který si již nyní zajistil absolutní titul sezony 2013 mezi Mistry 4x4, stejně jako Martin Miřejovský ve své kategorii.

Po půl jedenácté vyrazilo do boje přes padesát motorek. Nádhernou „přetahovanou" předvedli Daniel Galia z RD racing, autor nejrychlejšího kola letošních Janovic, a Luboš Vojkůvka z týmu IR 2014. Celé dvě hodiny jeli vyrovnanou jízdu až do kolize Galii s jinou motorkou, která způsobila prasknutí brzdového kotouče a Danovi nakonec přisoudila absolutní druhé místo. V kategorii Mistr Moto E1 ale bral plný počet bodů a již nyní je Mistrem sezony. Finálové klání v Ředhošti nevynechá a zpestří si ho výzvou: odstartuje na silnější motorce jako Mistr Moto E2 a plnohodnotně srovná síly s Lubošem Vojkůvkou, který jezdí právě v této kategorii. Třetí celkově projel cílem šestnáctiletý Patrik Neliba z MX Lhotky, který zaznamenává velmi vyrovnané výkony hned za absolutní špičkou.

quad

Lehce po půl čtvrté vyrazily do své poslední letošní šestihodinovky automobilové posádky. Skvělou přípravu mechaniků i jezdeckou dovednost předvedl KB System offroad team, který loni v tuto dobu již slavil mistrovský titul sezony. Letos ale ještě musí zabojovat. Nyní ho dělí čtyři body od KUBI teamu Geneve, který v Janovicích dojel se ztrátou pouhého jednoho kola na druhém místě a své síly nyní soustředí na finálovou jízdu, na kterou se velmi těší oba hlavní soupeři. Obrovskou radost měl i VYPE racing team s.r.o. se svým speciál do jednoho litru. Dojel absolutně třetí a vůbec poprvé bral největší pohár za první místo ve své kategorii. Navíc o čtyři kola porazil absolutně čtvrtého Dušana Randýska jedoucího pod hlavičkou Rally#Cat by KM Racing. Ten v celkovém pořadí sezony mezi speciály do 1000 ccm nyní ztrácí jen dva body na první RTR projects, který v Janovicích dojel za EMU Teamem CZ na čtvrtém místě v kategorii. I tady jde ještě o hodně.

Při pohledu do absolutního pořadí sezony podle počtu ujetých kilometrů zatím suverénně vede KUBI team Geneve před KB System offroad teamem a Rally#Cat by KM Racing teamem. Pokud KUBI v posledním závodu dobře odstartuje a neskončí hned po pár metrech, měl by toto prvenství udržet. Nicméně vše je zatím otevřené. Rozhodne napínavé finálové klání v Ředhošti, které se jede 9. listopadu 2013.