Jan Černý testoval v továrním týmu Peugeot

Český závodník Jan Černý testoval Peugeot 208 T16 R5 na ostrově Korsika, během oficiálního testu týmu Peugeot Sport.

Tovární tým Peugeot Sport z Francie pozval českého juniorského reprezentanta v rally Jana Černého na středomořský ostrov Korsika k testování aktuálně nejsilnějšího soutěžního speciálu z francouzského týmu Peugeot Sport. Čeští fanoušci mohli tento Peugeot 208 T16 kategorie R5 vidět na uplynulé Barum Czech Rally. Pro Jana Černého byl test na Korsice prvním seznámením s tímto vozem a i prvním seznámením s prací továrního týmu Peugeot Sport.

Černý

„Jsem velmi rád, že jsem tuto nabídku k testování továrního auta dostal. Je to pro mě velká čest, že mě Peugeot Sport na test pozval a já se mohl jeden den zúčastnit testování na úseku, kde se tým připravoval před Korsickou Rally, kterou pojede v rámci mistrovství Evropy a i před Francouzskou Rally, která se jede jako mistrovství světa. Při testu jsem se za volantem střídal s Kevinem Abbringem z Holandska a Sébastienem Chardonnetem z Francie. Na testovací trati jsem jezdil se spolujezdcem Sebastianem Marschallem, který naviguje Kevina Abbringa a i to byl pro mě nový zážitek poslouchat diktát v angličtině. Jsem opravdu rád, že jsem si mohl tento vůz nové kategorie R5 vyzkoušet a musím říct, že oproti mojí stávající 208 R2 je to obrovský rozdíl. Nová T16 se velmi snadno řídí a s každou další jízdou jsem se v autě cítil lépe a lépe. Mám už s vozy s pohonem všech kol nějaké zkušenosti a musím tedy ocenit, jakou práci Peugeot Sport ve vývoji tohoto vozu udělal,“ komentuje čerstvý zážitek Jan Černý po celodenním testu na Korsice nedaleko městečka Aléria.

Černý

Pro mladého českého závodníka bylo pozvání k testu Peugeotu 208 T16 oceněním jeho dosavadní spolupráce s týmem Peugeot po sezoně, kde reprezentoval v juniorském mistrovství Evropy – JERC Českou republiku s vozem Peugeot 208 R2. „Být přítomný celodennímu testu v továrním týmu je splněním jednoho z mých závodnických snů. Je poučné sledovat tyto profesionály při práci a diskutovat s nimi o vývoji a nastavení vozu. Na této testovací trati údajně najezdil mnoho kilometrů i můj velký vzor Marcus Grönholm, který s Peugeotem získal své největší úspěchy. Uplynulé testování je pro mě osobně takovou malou náplastí za nepovedenou sezonou. Je zatím předčasné na základě tohoto testu dělat další závěry o mojí budoucí kariéře. Velmi usilovně pracuji na tom, abych mohl příští rok odstartovat se čtyřkolkou, ale jestli to bude T16 nebo jiný vůz, to zatím nemohu potvrdit. Budu teď v následujících týdnech vše vyhodnocovat a dál pracovat, abych byl na nadcházející rok připraven na 100%,“ uzavírá Jan Černý. 

Peugeot

Peugeot

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.