Jaký byl letošní Carbonia cup 2017?

Posledním závodem na autodromu v Mostě skončila další, již sedmá sezóna závodů Carboniacup na okruzích roku 2017.  Letos se představila široká škála různých vozů, formulí a závodních speciálů s jezdci již zkušenými, teamy známých jmen i začínajícími jezdci. Celkově se do seriálu přihlásilo 188 jezdců z devíti států (Česko, Německo, Rakousko, Polsko, Slovensko, Bulharsko, Maďarsko, Itálie a Srbsko) Pro seriál mezinárodních amatérských okruhových závodů je to velice pěkné číslo.

Nejvíce obsazenou skupinou v tomto roce byla skupina A, se 62 závodními vozy. Ve skupině seriových vozů se zůčastnilo 31 závodníků. Do další skupiny, která je určena pro speciální vozy typu Caterham, KTM-XBow a další sportovní verze, se přihlásilo celkem 48 jezdců. Ve formulové skupině jezdilo letos celkem 47 jezdců. Na staru se objevily národní formule i vozy z italské serie závodů.

Celkové bodování skupin:

Ve skupině A  se na první pozici umístil Petr Morávek se 142b., na druhé příčce skončil Miloš Merta se 140b., a na třetí pozici je Michael Oliver se 136b.

Ve skupině B se s nejvyšším počtem bodů umístil na prvním místě Zdeněk Čurda se 139b., na druhé příčce stanul Zbyněk Čurda se 136b., a na třetí pozici je Jiří Zeman se 116b.

Ve skupině C se s nejvyšším počtem bodů umístil na prvním místě Jan Mareček se 140b., druhý byl Andreas Krammer se 116b. a na třetí pozici pak Gottfried Hatz se 102b.

Ve skupině D nejvyšší počet bodů získal na prvním místě Jan Rieger se 143b.,který se rovněž stal absolutním vítězem celého seriálu za rok 2017. Na druhém místě skončil Filip Zelenský se 138b. a na třetí pozici je Günter Weiss se 102b.

V zimní přestávce se již tradičně pojedou motokárové vytrvalostní závody na třech různých tratích. Hlavní cenou pro vítěze bude soudek piva a uzené selátko.

Poděkování za další úspěšnou sezonu náleží celému organizačnímu teamu:
David Friček - ředitel a technický komisař,
Klaudie Borisová - traťová komisařka,
Tomáš Mohelnický - traťový komisař a řidič Safety Caru
zázemí organizačního teamu: Petra Krzáková, Verů Zápotocká, Davídek Friček, dále firmě Vyberpohár za přípravu pohárů, Michalovi Drábkovi a Dominikovi Korolenkovi za meření časů, Vladimíru Rožánkovi – za články před a po závodech, Radkovi Jirglovi – za mluvené slovo a komentování celodenního dění na závodech i všem ostatním co se podíleli... :-))

Zvláštní poděkování patří také všem sponzorům, garantům a partnerům, bez jejichž materiální či finanční pomoci by to nešlo :-) a všem kteří věnovali další prostředky do závodů. Zasadili se o to tyto firmy:

EFFECTIVE CORPORATION A.S - společnost, která pomáhá klientům effektivně hospodařit s penězi, zlepšit finanční situaci

EDERA Group s.r.o. - nejmodernější telekomunikační síť v regionu Pardubice, poskytovatel vysokorychlostního internetu, digitální HD televize

IP STAV s.r.o. - stavební a projektantská společnost, která provádí dílčí rekonstrukce, stavby na klíč, komplexní realizace vlastních projektů, výstavbu nových rodinných domů v Pardubickém kraji.

HANKOOK - sedmý největší výrobce pneumatik na světě, oficiální distribuce závodních pneumatik Hankook v České a Slovenské republice, dodáváno výhradně prostřednictvím obchodní sítě firmy MK Racing.

IP RACING SHOP - veškerý sortiment a zboží pro vybavení jezdců a teamů v motoristickém odvětví, technické vybavení závodních vozů

PNEU-SPORT s.r.o.  - dovoz závodních pneumatik Michelin, distribuce, veškerý servis a poradenství na motoristických akcích, poděkování p. Janebovi za věnování hlavní výhry za sezónu absolutnímu vítězovi

PESCH.cz - výroba odlehčených dílů pro motorsport, individuální úpravy karoserií

a dále .. Našim závodníkům a jejich teamům za to, že měli chuť s námi jezdit a podpořit nás a dále Všem, kteří se podíleli jakkoliv na organizaci či spolupráci okolo cupu za celou uplynulou sezónu a zasadili se o jeho přípravu a samotný chod závodů.