OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Jakub prolomil smůlu v kvalifikaci, ale v závodě přišlo zklamání

Zklamaný Kornfeil veze top 10.

Jakub Kornfeil měl do Velké ceny Austrálie výhodnou startovní pozici. Konečně prolomil sérii neúspěšných kvalifikací a startoval čtvrtý. V závodu ale svou šanci na pódiové umístění po boji na konci první skupiny neproměnil.

14-3

Do boje o postavení na startu většina jezdců třídy Moto3 vyjela na mokrých pneumatikách. Po jednom kole se ale vrátili do svých garáží pro suché obutí. Pak teprve začali ukrajovat z průběžných časů a jedním z těch, kdo ukrajoval nejvíce, byl také náš Jakub Kornfeil. Ten jel ve skvělém tempu a po třinácti minutách kvalifikace se dostal dokonce na první místo s časem 1:39.180. Svá nejrychlejší kola absolutně Kubajz potvrdil ještě dvakrát o tři minuty později. Sedm minut před koncem kvalifikace Jakub naposledy zamířil do své garáže, aby v posledních minutách větrného tréninku měl také možnost slip streamu před sebou. Na trati našel skvělé místo a v posledním vyjetí své prozatímní maximum stlačil skoro o osm desetin a bral skvělé čtvrté místo ve druhé řadě na startovním roštu. 

Po startu závodu se Jakub Kornfeil propadl na osmé místo a během prvních kol klesl až na samotný konec čelního vláčku. V jednu chvíli byl až dvacátý. Nakonec své místo v závodě ustálil na konci čelní sedmnáctičlenné skupiny závodníků. Jakub se začal skupinou propracovávat až v posledním kole závodu, kdy využil strkanice mezi Jorge Martinem a Phillipem Oettlem. V další sekci trati pak získal dalších pár pozic a posunul se na osmou příčku. V průjezdu úsekem Lukey Heights a výjezdem na cílovou rovinku Jakub o jednu pozici přišel a cílem projel jako devátý. V šampionátu je stále na osmé příčce, jeden bod za Gabrielem Rodrigem, který v Austrálii nebodoval.

2dab6874-918d-4f0c-8489-3637a939b078

Jakub Kornfeil: „Je třeba si přiznat, že toto rozhodně nebyl závod, jaký jsme chtěli. Během závodu jsem toho moc neukázal. Byla to velká loterie. Když jsem viděl, co se děje na čele, snažil jsem se uklidnit a kontrolovat situaci zezadu s tím, že jsem věděl, že přijdou chyby ostatních. V posledním kole se ve druhé zatáčce poťukali Martin s Oettlem. Tam jsem předjel několik jezdců a dalších pár pak v zatáčce číslo čtyři. Nakonec z toho bylo deváté místo, což určitě není výsledek, který jsme čekali. Je fajn mít další body, nicméně naším cílem pořád zůstává pódium a nic jiného. Poslední závod zámoří bude v Malajsii, kam se moc těším. Je to trať, kterou mám moc rád. Doufám tedy, že tam budeme mnohem úspěšnější. Velký dík patří týmu. Motorka fungovala výborně a dneska odjela lepší závod než já sám.“

5db604e1-c2d0-45ff-897f-681431079405

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.