Jakub Kornfeil na bodech i v GP Rakouska

Pouhý týden po dramatické Grand Prix Brno se jezdci šampionátu MotoGP utkali na kopcovitém, rakouském Red Bull Ringu. Bitva o světové body do tabulek jednotlivých kubatur zaplnila tribuny oblíbeného rakouského okruhu.

Podobně jako v Brně čekala na českého motoycklového závodníka Jakuba Kornfeila bitva ze středu startovního pole. Po nepříliš vydařené kvalifikaci stačil Jakubův čas až na 16. místo. Pozdní sobotní zasedání direktoriátu závodu Velké ceny Rakouska na Red Bull Ringu pořádně zamíchalo startovním roštem kubatury Moto3. Udělené penalizace měly za následek, že se Jakub Kornfeil posunul na startovním roštu na desátou pozici.

Jakub Kornfeil: "Mám za sebou zvláštní kvalifikaci v níž jsem prakticky objel jen dvě kola, která za něco stála. Jedno na samém začátku, které nebylo zcela rychlé a stačilo jen na osmou příčku průběžně a to druhé pak na samém konci kvalifikace, kdy jsme navíc zbytečně dlouho čekali v boxu a k tomu pak navíc ještě všichni vyčkávají na trati, aby se chytli do vláčku. Jsem neskutečně naštvaný, protože jsem si sice nechal odstup od Aarona Caneta, nicméně ve čtvrté zatáčce jsem udělal chybu, která mne stála určitě tři desetiny a byť jsem se za něj znova dotáhl, tak výsledný čas 1:37,483 stačil jen na 16.místo. Závody jsou však až zítra stejně jako v neděli v Brně a já bych se rád porval o co nejlepší výsledek, pokud bude dobře fungovat jak převodovka, neboť na prvních dvou úsecích ztrácíme a to jsou vlastně jenom rovinky, tak i motorka tak, abych se s ní moc nepral."

Závod samotný již nebyla tak dramatická bitva jako tak brněnská, nicméně konečný výsledek byl o jednu příčku lepší. Nebýt zaváhání v posledním kole, mohl být Kornfeil v cíli klasifikován ne jako osmý, ale ještě o pozici výše. Body do tabulky jsou však i tak cenné, přičemž českému jezdci navíc patří i průběžné desátá příčka v šampionátu.

Jakub Kornfeil: "Od samého začátku to byl velmi těžký závod, protože se hned v během úvodních dvou kol snažili soupeři na špici pro sebe získat náskok. Měli podstatně lepší tempo než druhá či třetí skupinka za nimi a tím pádem se byli schopni odpoutat, mezitím co já jsem zůstal zaseknutý v té třetí skupince. Nedokázali jsme jet tak rychle, protože poslední dvě zatáčky byly stále ještě mokré a byla v nich jen jedná suchá stopa. Ani předjíždění kdekoliv jinde nebylo snadné. Snažil jsem se přizpůsobit tempu Aarona Caneta, ale musel jsem předtím překonat ještě Itala Antonelliho, což na této trati, která Hondám svědčí nebylo snadné. Ovšem povedlo se a vzápětí jsem překonal i Caneta a vcelku komfortně s drobným odstupem jsem jel 8 - 9 kol před nimi. Navíc jsem byl schopen i s více opotřebovanými pneumatikami jet stále rychleji, což dokazují časy ze závěru závodu. Motorka byla připravená dobře, možná ji chybělo trošku rychlosti a tím by pak i byla možnost sjet skupinku druhou, ale i tak bylo mým cílem dle vývoje závodu, vyhrát "svoji malou válku" v mé skupině. V závěrečném kole však přišel nečekaný atak od všech tří mých soupeřů - Yurchenko, Antonelli, Canet, během dvou zatáček. Nechtěl jsem prohrát a byl jsem moc rád, že se mi podařilo překonat minimálně Caneta, tak i Antonelliho v průběhu posledního kola zpět. Bylo by lepší skončit sedmý, to vím, ale minimálně jsme o jednu příčku vylepšili výsledek z Brna."

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.