Kornfeil má pole position

Jakub Kornfeil přepsal historii - po jedenácti letech český závodník bere pole position z motocyklového mistrovství světa. Na domácí závod na Masarykově okruhu v Brně se Jakub během letní pauzy řádně připravoval. Věnoval se tréninku, odpočíval a skvělou formu potvrdil v dnešní kvalifikaci.

Jezdec týmu Redox Pruestel GP o sobě dal pořádně vědět už během volných tréninků, kdy skončil na úžasné druhé pozici. Sobotní odpoledne pak patřilo kvalifikaci, kde si Kornfeil splnil nejen svůj sen, ale také mnoha tísíců fanoušků okolo brněnské trati a u televizních obrazovek. V měřeném tréninku hledal optimální rytmus. Na ideální kolo si ale musel počkat až do samotného závěru. Zbývaly už jen dvě minuty a něco málo do konce, když se vydal prolomit kvalifikační prokletí minulých závodů. Bylo to tedy pěkně napínavé. Prostorem startu a cíle projel, když na časomíře ubývaly poslední vteřiny. Vyšlo to! Jakub Kornfeil se dostal do rychlého kola v tandemu s Angličanem Johnem McPheem. Prvním sektorem prolétl absolutně nejrychleji. Na druhém nahnal další cenné desetiny a po průjezdu třetím sektorem se náskok blížil bezmála půlvteřině. Neuvěřitelné. Zbývalo několik set metrů, aby domácí jezdec dosáhl na pole position. Zvádl to precizně. Jako jediný v poli se dostal pod magickou hranici dvou minut a osmi vteřin. Hodnota 2.07:981 jej vynesla na první místo a vůbec první pole position v kariéře.

Jakub Kornfeil: „Už během volných tréninků jsme jeli hodně rychle. Problém byl ale první úsek, kde jsme věděli, že potřebujeme slip stream na to, aby tam padlo rychlé kolo. V kvalifikaci to bylo stejné. Museli jsme trošku taktizovat, a to se nakonec vyplatilo. I když jsme čekali až do úplného závěru a rychlé kolo nám vyšlo tak tak, rozhodně to stálo za to. Za Johnem McPheem jsem našel závětří v prvním sektoru. Ve druhém se podařilo vedení ještě trošku navýšit. Ve třetím sektoru jsem byl hodně rychlý, takže jsem ho předjel a do poslední části trati najížděl sám. Padl tam neskutečný čas. Jako jediný jsem na 2.07.xxx, což je fantastické. Závěr kvalifikace můj tým zvládl naprosto skvěle. Patří jim moc velký dík. Hrozně moc děkuju také partnerům a fanouškům za skvělou atmosféru. Podél celé trati byl pořádný randál a to je nádherné!“

1

3

Brno_sob_box 106

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.