OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Jaká bude 21. sezóna MČR v motoskijöringu?

Pokud budou sněhové podmínky příznivé, zahájí seriál závodů v motoskijöringu svou 21. sezónu již 6.1.2019 na trati v Klášterci nad Orlicí, kde se historicky odjelo nejvíce mistrovských motoskijöringů (17). Druhý závod se pojede v Rudníku, kde se pořadatelé po dvou úspěšně odjetých závodech určitě zařadili mezi spolehlivé pořadatele. 

Kalednář závodů pro ročník 2019:

1. závod neděle 6.1.2019 Klášterec nad Orlicí
2. závod neděle 13.1.2019 Rudník
3. závod neděle 3.2.2019 Dalečín
4. závod neděle 10.2.2019 Letohrad
5. závod sobota 16.2.2019 Chotčiny
6. závod sobota 23.2.2019 Dobřany v Orlických horách

Po 20 letech se mistrovský motoskijöring vrací do Dalečína, kde se v prostorách motokrosového parkoviště závodních strojů pojede 3. závod. Další motoskijöring je připraven na trati u koupaliště v Letohradě, kde se vždy jezdí před slušnou diváckou návštěvou. Předposlední závod seriálu zavítá tradičně i do Jižních Čech, a to do Chotčin nedaleko Chýnova.

Seriál „Orion Shiva KTM Cupu 2019“ v motoskijöringu vyvrcholí finálovým závodem v Dobřanech v Orlických horách. Tam se pojede na autokrosovém a motoskijöringovém závodišti „U hradu“. I zde mohou diváci očekávat napínavé souboje našich jezdců. Po závodě budou v Dobřanech i dekorování mistři České republiky 2019. Je škoda, že se do seriálu 2019 nepřihlásili tradiční moravští pořadatelé z Horního Města, kde se dosud odjelo 15 závodů MČR.

Závody licenčních jezdců se pojedou stejným systémem, který se osvědčil v posledních sezónách. Hlavní program začne kvalifikačními jízdami, které vyvrcholí hlavní finálovou jízdou, ve které pojede 10 nejlepších dvojic. I nadále budou jezdci navíc získávat mistrovské body za první 3 místa v kvalifikaci. Prvních 10 jezdců seriálu 2018 bude mít prioritní startovní čísla podle svého umístění. Mistrovský titul budou obhajovat 5-násobní mistři Patrik Šroler a Miroslav Šroler z Klášterce nad Orlicí – suverénně nějúspěšnější jezdci celé motoskijöringové hostorie.

Zkrátka nepřijdou ani hobby jezdci bez licencí. Pojedou seriál 5 závodů „Orlického poháru“, a to na všech tratích kromě Chotčin. Ale i Jihočeši počítají s organizací hobby závodu. Seriál bude vyhlášen společně s MČR po závěrečném závodu v Dobřanech v Orlických horách. Hobby jezdci nebudou ochuzeni ani o start v Chotčinách, kde pro ně pořadatelé uspořádají jednorázový závod. Potěšitelné je, že někteří přední jezdci z Orlického poháru přejdou pro rok 2019 do MČR.

Foto: Petr Jansa

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.