Jak krásně natočit sportovní akce

Sportovní fotografie je náročné a přínosné odvětví fotografie, které vyžaduje správné načasování, intuici, flexibilitu a schopnost zachytit skvělé fotografie s minimálním rozmazáním. Sportovní fotograf musí být připraven stisknout spoušť ve správný čas, aby zachytil vítězný okamžik hry.

dreamstime_m_860576983.jpg

Sportovní fotografie je forma fotožurnalistiky, která pokrývá všechny aspekty sportovní události, včetně sportovců, trenérského personálu, fanoušků a samotného místa konání. Sportovní fotografové mohou pokrýt širokou škálu sportů, včetně surfování, bowlingu, basketbalu, fotbalu a gymnastiky. Tito fotografové pracují pro časopisy, noviny, webové stránky, fotografické agentury nebo samostatně. Sportovní fotografie mohou být použity pro redakční a reklamní účely. Sportovní fotografie vyžaduje schopnost předvídat mimořádný okamžik spolu s bleskovými reflexy. Fotografie jsou umístěny vedle akce, aby zachytily objekty v nejintenzivnějších okamžicích.

Jaké vybavení potřebujete pro sportovní focení?

Chcete-li se stát profesionálním sportovním fotografem, budete muset investovat do správného vybavení:

Fotoaparát.

DSLR fotoaparáty jsou nejběžnější fotoaparáty pro sportovní fotografy. Pro tento typ pokoje je k dispozici široká škála čoček a cen. Zrcadlové fotoaparáty jsou novým přírůstkem do světa fotoaparátů, a přestože nemají tolik možností objektivu, jsou často lehčí a menší než objemné DSLR. Jednodušší vnitřní mechanismy fotoaparátu bez zrcátka umožňují fotografovat rychleji než většina digitálních zrcadlovek, ale většina digitálních zrcadlovek má pokročilé sledování objektu, což jim umožňuje rychlé

Automatické ostření – základní součást sportovní fotografie. Než budete sledovat jakoukoli sportovní událost, musíte vědět, jak používat fotoaparát a vybavení. Rychlá paměťová karta. Vyberte paměťovou kartu s vysokou rychlostí zápisu, která určuje, jak rychle se obrázky zapisují na úložný disk. Standardní paměťové karty nebudou schopny rychle zkopírovat stovky fotografií, které na akci pořídíte v režimu série.

Rychlá paměťová karta vám pomůže vyhnout se ztrátě kvalitních fotografií. Různé čočky. Mnoho sportů se odehrává na hřišti, poli nebo poli, což znamená, že nemůžete být vždy přímo u dění. Existuje několik typů objektivů, které vám pomohou zachytit ty nejlepší fotografie z jakéhokoli místa. K fotografování hřiště, stadionu a hřiště budete potřebovat teleobjektiv.

Objektiv se zoomem s ohniskovou vzdáleností cca 200 mm umožňuje upravit hloubku ostrosti pro zachycení snímků z blízka i z dálky. Širokoúhlý objektiv dokáže zachytit fotbalové hřiště, fanoušky na tribunách nebo basketbalové hřiště uprostřed hry.

Monopod

Monopody jsou skvělým nástrojem pro sportovní fotografy, kteří musí dlouhé hodiny držet těžký fotoaparát.
Monopody stabilizují tělo fotoaparátu, což vám umožní pořizovat ty nejlepší fotografie a snadno se přenášejí v případech, kdy potřebujete v určitém okamžiku sprintovat k okraji.

Znáte sportovní disciplínu

Než začnete střílet, musíte být obeznámeni se sportem - a hráči -. Chcete-li úspěšně zaznamenat sportovní událost, musíte pochopit dynamiku hry a koho sledovat, pokud zachytíte nejlepší a nejdramatičtější okamžiky. Pokud chcete dělat sport, který znáte méně, věnujte si předem čas a podívejte se na pár her v televizi, nastudujte si pravidla a zjistěte, co umíte. Budete lépe rozumět tomu, jak se akce pohybuje, co se bude dít dál a co to znamená, když rozhodčí foukne. Tyto znalosti povedou k informovanějším fotografiím.

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting